Dobříš - Tuto sobotu bude v dobříšském skateparku první kvalifikace závodu ve freestyle BMX, Bike fight 2011. Čerstvě nanesené graffiti tak budou svědkem souboje létajících kol. K vidění budou nejen klání závodníků, ale také exhibice jezdce Tomáše Randy. Poslouchat se bude hudba od berounského Dj Klooneyho a lokálního Dj Liquida a nebude chybět ani D Fight bar. Pořadateli je sdružení D Fight.

Zalány – Automotoklub Zalány pořádá už zítra motokros na známé trati na Planém vrchu v Zalánech. Jde o 4. závod XV. ročníku Šumavského poháru. Letos budou závody atraktivnější, protože se jede v obráceném gardu, tedy v protisměru. Navíc trať prošla kompletní rekonstrukcí. Tréninky začínají v 8.00 hodin, samotné závody od 13 hodin. Na startu se ukážou i známí, místní jezdci, jako například František Brettl. Nebudou chybět vyslovené celebtrity motokrosového sportu, jakými jsou Chromý, Šťastný či Velký. Administrativní a technická přejímka je od 6.30 do 8.30 hodin. Na místě bude zajištěno i občerstvení.

Hvožďany – V sobotu a neděli se ve Hvožďanech koná tradiční pouť. Součástí pouti je výstava fuchsií v sobotu i v neděli od 10.00 do 17.00 hodin v zahradě u čp. 42 Hvožďany, ulice nad OÚ. Pěstitelka Jaroslava Dvořáková bude dokonce křtít (sobota 14 hodin) fuchsii, která ponese její jméno. Pouťová zábava je pak v sobotu od 20.30 hodin v KD Hvožďany, hrají Hastrmani. V obřadní síni je od 10 do 13 hodin výstava 40 let fotbalu TJ Sokol Hvožďany. Nebude chybět ani Tradiční pouťový koncert Rožmitálské Venkovanky, který se koná v neděli v prostorách letní restaurace Vagon od 15 hodin.

Rožmitál – Legendární kapela Golf vystoupí v Rožmitále pod Třemšínem pod širým nebem v sobotu od 17 hodin na nádvoří u Podbrdského muzea. Vstupné je 100 korun.

Petrovice – Na fotbalovém hřišti v Petrovicích je v sobotu od 21 hodin pouťová zábava, hraje Paradoxy, vstupné je 100 korun.

Trhovky – V sobotu na Trhovkách vystoupí od 20 hodin kapely Compromysh a Septic People v rámci rockového léta na Trhovkách a areálu hospody Las Pegas.

Svatá Hora – Tuto sobotu a neděli oslavíme 279. výročí Korunovace na Svaté Hoře. Bohoslužbu se světelným průvodem v předvečer slavnosti 2. července od 19.30 celebruje bývalý svatohorský farář, nyní gen. vikář litoměřické diecéze, P. Stanislav Přibyl. Po průvodu se svíčkami asi od 21.00 proběhne koncert komorního instrumentálního souboru Atlantis collegium se sólistkou, zpěvačkou J. Levicovou. Hlavní nedělní mši svatou v 9.00 hodin celebruje P. Adolf Pintíř, gen. vikář českobudějovické diecéze. Zazní při ní Große Orgelsolomesse J. G. Zechnera v podání Svatohorského chrámového sboru, Komorního smíšeného sboru Vl. Vepřeka a Komorního orchestru pod vedením svatohorského regenschoriho Pavla.

Sedlčany – Do Sedlčanské kotliny se v sobotu a neděli nastěhují terénní vozidla různých typů, aby nejen soutěžila, ale zároveň pobavila návštěvníky. O víkendu se bude v Sedlčanech konat Otevřené mistrovství České republiky v Off Road Trialu. Přestože se bude soutěžit, podle organizátorů jezdci tento víkend spíše berou jako trénink české a slovenské reprezentace na nadcházející Mistrovství Evropy, které se pojede 5. až 7. srpna rovněž v Sedlčanské kotlině. Na startovní listině jsou přihlášeni jezdci do všech kategorií, tedy i do nejatraktivnější kategorie Prototypů, kde se konstruktérům nekladou takřka žádné překážky. Takže bude co k vidění.