Dlouhá Lhota – Milovníci nablýskaných a vytuněných aut budou mít v pátek a v sobotu sraz v Dlouhé Lhotě u Příbrami. Koná se tam již 13. ročník Tuning Extreme Show. Návštěvníci se mohou těšit například na sprint na čtvrt míle, Tuning Cup 2011, soutěže v gumování nebo O nejpočetnější klub. Pozor, ale nesmí se parkovat na příjezdových cestách, kde doposud lidé nechávali svá auta. Tomu je ale, jak se zdá, konec. Důvody jsou bezpečnostní. Parkovat se smí už jen v areálu akce na vyhrazených místech. Jinak vám hrozí odtah.

Jince – Fotbalový klub SK Jince 1921 čeká oslava jubilejních narozenin. Jak už název klubu napovídá, letos je tomu 90 let od založení. K této příležitosti si dali fotbalisté dárek už v podobě postupu do okresního přeboru, ale oslava se chystá ještě tuto sobotu. To na jinecké hřiště přijedou třeba fotbalistky Sparty Praha nebo internacionálové Slavie Praha. Program oslav 90 let jineckého fotbalu začíná na stadionu v poledne.

Dobříš – Především pohodu chce návštěvníkům přinést Dobříšský letní festival na louce za zemědělskou školou. Začal už ve čtvrtek a pokračuje do této soboty, Kromě stylově pestré muziky nabídne divadelní představení, filmovou projekci i výtvarnou dílnu. Hlavním organizátorem akce je Kulturní dům Dobříš. V sobotu například vystoupí na festivalu od 21.30 hodin kapela The Chancers.

Březnice – V sobotu se koná v Březnici druhý ročník akce Konvent plný loutek. Na nádvoří této bývalé jezuitské koleje začíná ve 14 hodin. Letos Divadlo Žebřík přiveze nová loutková představení. Na návštěvníky dále čeká povídání a ukázka toho, co vlastně dělali provazníci a jak se vyráběly a vyrábějí provazy. Celý program zakončí koncert kapely Herky, kterou tvoří samé ženy. Ty na harmoniku, housle, klavír a další zajímavé nástroje hrají hudbu na pomezí folku a starých kramářských písní.

Dobříš – Máte rádi čerstvé potraviny? Fandíte výrobcům z Příbramska? Pokud ano, můžete přijít v sobotu dopoledne na Jarmark regionálních produktů v Dobříši na chodník k radnici. Opět tu budou vonět doma upečené dobroty, koláče, mléko, tvaroh a podobně. Jarmark začíná v 8 hodin.