Příbram – V pátek se příznivci rockové hudby mohou těšit na vystoupení příbramské kapely Nástroj Snahy, která v příbramském Junior klubu přivítá hosta ze Strakonic, totiž Bajadéru Joy. Hraje se od 20.30 hodin. Celý večer bude v duchu halloweenu.

Příbram – Příznivci akvaristiky se v sobotu mohou přijít podívat na burzu a trh s názvem Akvaristická Příbram 2011. Akce se koná od 9 do 16 hodin na Nové Hospodě v ulici Ke Kocábě 72 v Příbrami. Na otázky bude odpovídat specialista na vodní, bahenní a vlhkomilné rostliny a okrasné trávy.

Nový Knín – V sobotu máte jedinečnou příležitost navštívit laboratoř. Zájemcům se otevřou dveře aerodynamické laboratoře v Novém Kníně, kde je detašované pracoviště Ústavu termomechaniky Akademie věd ČR. Akce je jednou z částí vědeckého festivalu, nazvaného Týden vědy a techniky Akademie věd ČR. Akce začíná v 9 hodin a potrvá do 14 hodin.

Příbram – Příbramský Autoklub pořádá v sobotu pod kulturním domem kurz bezpečné jízdy s názvem Škola smyku. Účastnit se mohou všichni řidiči, kteří mají řidičský průkaz a nebo řidiči uchazeči, kteří čekají na dokončení autoškoly. Všechny jízdy jsou zdarma a účastnit se může široká veřejnost. Akce začne v 9 hodin prezentací, o hodinu později začne kurz.