Příbram/Vyskoký Chlumec – Už tradičně se bude v sobotu konat masopust v Hornickém muzeu Příbram. Jeho každoroční součástí je průvod masek s hudebním doprovodem a žertovné scénky. Spolupořadatelem je Sbor dobrovolných hasičů Bohutín. Začátek masopustu 
v hornickém muzeu je v 10 hodin v areálu Ševčinského dolu na Březových Horách. Součástí je také svátek masek ve Vysokém Chlumci, který je pobočkou Hornického muzea Příbram. Tam průvod masek vyrazí ve 14 hodin. Na obě veselice je zvýhodněné vstupné 1 koruna.

Láz – V sobotu se uskuteční premiérový ročník Pochodu Lázského nemehla po Brdech. Všichni účastníci se sejdou v 10 hodin u kabin fotbalového hřiště. Trať povede přes Mlynářův rybníček, vodní nádrž Pilská, Huť, Lázský rybník zpět na hřiště. Pro turisty bude v cíli připraven ohníček s malým občerstvením. S sebou do batohů přibalit hrnek a dobou náladu. Délka trasy je celkem deset kilometrů. O den později si na své přijdou děti. V neděli se v obecním sále v Lázu uskuteční maškarní bál pro děti. Nejmenší se v převlecích sejdou ve 14 hodin.

Příbram – V sobotu se spojí dva hudebně odlišní DJs a to DA MOONa a ŠLAPY. Kluci si řekli, že je na čase přinést do Příbrami trocha hudební svěžesti. Do baru Místo činu v Příbrami zavítá premiérový díl klubové noci Pošlapeme na měsíc. Začátek je ve 21 hodin a také se představí ukrajinský DJ a producent Mareo Renga. Návštěvníci uslyší deephousovou a elektronickou hudbu.