Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stovky tun tlejícího bioodpadu nehyzdí okolí Příbrami

Příbram/ Tráva z veřejných prostranství se kompostuje a vzniklá hmota se využívá na rekultivaci dlouhodobě zanedbávaných odkališť v lokalitě Bytíz, vzniklých při těžbě uranu.

3.6.2008 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Město Příbram úspěšně řeší otázku kam s bioodpadem. Likvidace posekané trávy a dřevěných štěpků z prořezávek z veřejných prostranství a parků bývá problémem v mnoha městech. Bioodpad tu často tlí na neřízených skládkách na okrajích bytové zástavby.
Příbram ale nalezla řešení hned dvou problémů najednou. Tráva z veřejných prostranství se kompostuje a vzniklá hmota se využívá na rekultivaci dlouhodobě zanedbávaných odkališť v lokalitě Bytíz, vzniklých při těžbě uranu.
Technické služby města Příbram ročně předají firmě na likvidaci odpadu 400 tun trávy a 150 tun štěpků k ekologickému využití. Tráva z veřejných prostranství se kompostuje a rekultivační hmota, která vzniká, se používá na obnovu a oživení míst poničených těžbou uranu. Výhodou tohoto zpracování je, že odpady se neskládkují a již nedochází k jejich neřízenému ukládání a shromažďování za městem, za což by městu hrozila vysoká pokuta od České inspekce životního prostředí.
„Plán odpadového hospodářství města Příbram nám ukládá od roku 2008 odborně řešit problematiku kompostovatelných odpadů. V závěru roku 2007 došlo k dohodě se soukromou firmou, která kompostovatelný odpad od města odebírá a používá na výrobu rekultivačních hmot,“ řekl Petr Kareš, 1. místostarosta Příbrami.
Rýsuje se navíc možnost pomoci i soukromým zájemcům o ekologickou likvidaci bioodpadu. „V nejbližší době hodlám radě města předložit návrh, aby lidé mohli za symbolický poplatek získat na své zahrádky do pronájmu nádobu na kompostovatelný odpad. Ušetří tím finance na nákup těchto speciálních nádob a vzniklý kompost budou moci využít na svých zahrádkách. Město touto služnou naopak ušetří náklady na svoz a ukládání bioodpadu z domácností na skládky,“ představil záměr místostarosta Petr Kareš.

Místo události:
3.6.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Karsten Ayong debutoval v české reprezentaci

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Sídliště Křížáky v Příbrami.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Příbramsko – Okresní přebor nabídl stejně jako v minulém kole souboj o čelo tabulky. Opět se ho účastnil Milín, který tentokrát jako vedoucí tým tabulky zavítal na hřiště třetích Rosovic.

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Příbramsko – Dva zástupci příbramského okresu ve fotbalové Divizi A mají za sebou další odehrané kolo. Dobříš v něm zavítala na půdu lídra soutěže z Karlových Varů a Sedlčany přivítaly na domácím hřišti Petřín Plzeň.  

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení