Cítíte se lépe při hraní v klubech nebo vám festivalové sluníčko přijde příjemnější?

V kapele jistě existuje „mnohonázor“, nicméně mně, kapelníkovi, je bližší klubové křepčení. Letní festivalová sezóna je pro mě zpestřením.

Jak se zrodil název kapely Tleskač?

Tleskač je názvem pouze prozaickým. Název nově vznikající kapely měl být český a měl obsahovat slovo „ska“. A hlavně neměl být hloupý. Původní název totiž měl být Jan Tleskač band. Ale pátráním jsme zjistili, že kapela stejného názvu již kdysi v Bohemii existovala. Tudíž se původní myšlenka zkrátila na Tleskač. Nic víc, nic míň.

Při vzniku kapely jste se rozhodli, že budete hrát ska kvůli lásce k tomuto hudebnímu stylu, ale o hraní na druhou dobu jste neměli moc páru. Je to při vzniku kapely typické, že si nejdřív vybere hudební styl a pak se ho učí hrát?Mě to přijde jako opačná cesta, ale o to čistější a upřímnější…

Je to stejně typické, jako se učit jezdit na kole, bruslit, lyžovat… Chceš to umět, ale ze začátku, pravda, občas padáš na zadek.

Mezi ska kapelami jste jedna z nejoblíbenějších v Čechách. Asi jste toto netušili, když jste se na Silvestra roku 2000 bavili v klubu Divadlo Pod lampou? S jakými představami jste kapelu zakládali?

Naším cílem bylo uspořádat aspoň jedno veřejné vystoupení.

Na jaký festival nebo letní koncert se těšíte nejvíce?

Nejradši se vracíme z každého festivalu domů do Plzně, i když je nám na onom festivalu dobře.

Poznali jste v poslední době nějakou kapelu, zpěváka, zpěvačku či projekt, který se vám zamlouvá a chystáte se na něj?

Já se nejvíc těším na festival Rock for People a na projekt Ska-P s Divokým Billem. Co jsem slyšel ze zákulisí, má to být bomba! Hlavně refrény.