„Ve 30. letech 20. století tupá lůza vedená totalitáři čmárala po židovských domech. Ve 20. letech 21. století tupá lůza vedená totalitáři čmárá po domech zastánců svobody a demokracie. Stále totéž, stále titíž,“ napsal Přibáň a připomněl, že malé muzeum trabantů v Nové Vsi pod Pleší je výsledkem práce spousty lidí, především mechanika Míly Fouknera, který bývalou samoobsluhu koupil a opravil.

„A pak tu práci ničí člověk s omezeným rozhledem semletý dezinformacemi, který stejně jako všichni jemu podobní dokáže v životě jen jediné: škodit,“ dodal s kritikou přístupu vlády k dezinformacím, který je podle něho zbabělý. „Pokud s tím nebude stát nic dělat, bude toho pořád více a bude to pořád horší,“ zdůraznil.

Ve svém příspěvku se pak obrátil na fanoušky muzea trabantů s otázkou, zda se někdo z nich nezabývá čištěním graffiti.

Muzeum trabantů v Nové Vsi pod Pleší

Muzeum bylo v prostorách někdejší samoobsluhy otevřeno před šesti lety. Známé je především žlutými trabanty cestovatele Dana Přibáně a týmu dobrodruhů, kteří s těmito legendárními východoněmeckými vozy brázdí různé světadíly a natáčejí přitom cestovatelské dokumenty. Jsou tam ale i další auta, motorky a maluch známý z jejich expedic. V červnu je muzeum otevřeno o víkendech mezi desátou a osmnáctou hodinou, o prázdninách navíc i ve všedních dnech od třinácti do osmnácti hodin.