Nový Knín čeká v sobotu 4. května od osmé hodiny ranní Jarní jarmark na náměstí Jiřího z Poděbrad. V nabídce má být nejen sadba a keře nebo dřevěné truhlíky a záhony, ale i spousta dobrot, keramika, šperky, hračky a mnoho dalšího. Také tam řezbář předvede, jak se kusy dřeva mění v sochy, na programu jsou i kulturní vystoupení.

Ve stejném dni mezi desátou a čtrnáctou hodinou se ve venkovním areálu Na Statku v Březnici odehraje Podbrdský farmářský a řemeslný trh, kde domácí produkty a výrobky nabídnou farmáři nejen z okolního regionu. Na návštěvníky tam čekají rovněž tvořivé dílny s rodinným centrem Pampeliška, prvorepubliková kuchyně nebo ukázky řemesel například v podání hrnčíře, perníkářky a šperkařů.

V Příbrami na Dvořákově nábřeží se konají farmářské trhy vždy první a třetí sobotu v měsíci. Začíná se v osm a končí v poledne. Nejbližším termínem je 4. květen, kdy pořadatelé slibují nabídku stromků, zeleniny, květin, dekorací nebo vajec, sýrů a klobás. Dalšími termíny jsou 18. květen, 1. a 15. červen, 6. a 20. červenec, 3. a 17. srpen, 7. a 21. září, 5. a 19. říjen, 2. a 16. listopad, 7. a 21. prosinec.

Trhy na několika místech ve městě

Stánkový prodej pod širým nebem probíhá podle informací na webu města i na příbramském Václavském náměstí každou středu a sobotu, v Jiráskových sadech vždy v pondělí a v sobotu a na náměstí 17. listopadu pondělky a pátky, na všech místech mezi sedmou a osmnáctou hodinou.

V Sedlčanech na náměstí T, G. Masaryka začala sezona letošních farmářských trhů poslední dubnovou sobotu. Další pak budou následovat vždy každou čtvrtou sobotu v měsíci od osmi do dvanácti hodin.

Nakupování s hudebním doprovodem 

V Dobříši patří Komenského náměstí trhům každou druhou sobotu v měsíci mezi osmou hodinou a polednem, pokaždé s řadou stánků a živou hudbou. Nejbližší je 11. května, další následují 8. června, 13. července, 10. srpna, 14. září, 12. října a jako poslední je adventní trh 1. prosince.

A když už jsme se časově přiblížili v adventnímu času, zmíníme i jarmark lidových řemesel spojený právě se zahájením adventu, plánovaný na 30. listopadu Podbrdským muzeem v Rožmitále pod Třemšínem.