Opravenou radnici v neděli slavnostně otevřel starosta obce Milan Smíšek spolu se středočeským hejtmanem Josefem Řihákem. Ano, i tentokrát se stříhala páska, protože opravu radnice a knihovny, která je její součástí, kromě zhruba dvou set tisíc zainvestoval kraj.

„Bez pomoci Středočeského kraje bychom z vlastních peněz nemohli nákladnou a náročnou rekonstrukci naší radnice uskutečnit," zdůraznil starosta Smíšek. Přesto, že má radost z očekávané úspory za vytápění budovy a hezkého prostředí, nepovažuje rekonstrukci radnice za nejdůležitější věc. „Větší prioritu mají opravy komunikací a tam, kde rostou nové rodinné domky vybudování kanalizace. Jen mám obavy, že pokud se nám nepodaří zajistit úvěr nebo získat dotace, opět to nebude v našich silách," krčí rameny starosta snad třímilionovým letošním rozpočtem, z něhož se žádné zázraky očekávat nedají.

Středočeský kraj přispěl na rekonstrukci knihovny a radnice v Trhových Dušníkách z prostředků svého Fondu rozvoje obcí a měst necelé čtyři miliony korun.

Hejtman Řihák se nechal při slavnostním otevřením slyšet, že by rád menším obcím pomáhal, ale i kraji prý ubývají peníze.

„Bohužel rostou ostatní nutné výdaje kraje. Teď například nám vláda snížila příspěvek na sociální služby přibližně o 800 milionů korun. A tyto peníze musíme doplatit z krajských peněz. A těchto nenadálých výdajů, kterými na kraje současná vláda přehazuje svoji zodpovědnost, je čím dál více," řekl hejtman, jenž si zároveň nezapomněl prohlédnout místní hasičskou zbrojnici. Poté předal čestné uznání místnímu hasičskému sboru za pomoc obci při rekonstrukci radnice. Ocenění převzal starosta Sboru dobrovolných hasičů Trhové Dušníky Miroslav Tichý.


Hejtman Řihák Trhové Dušníky zanedlouho navštíví znovu, protože by už brzy měl kraj skončit s dlouho očekávanou opravou nedalekého mostku, kvůli němuž musí těžká doprava využívat objížďky na Jince přes okolní obce.