První možností k nákupu nebo třeba jen k popovídání s řemeslníky a pěstiteli právě 9. dubna na Jarmarku regionálních produktů v Dobříši.

Opakovat se bude každou druhou sobotu v měsíci až dokud prodejcům nedojdou zásoby. Kdo si chce užít co největší výběr, bude si muset přivstat. To platí pro všechny akce tohoto druhu. Trh je sice oficiálně od 8 do 11.30 hodin, ale někteří prodejci bývají připraveni už před osmou, ale zato třeba musí sbalit vyprodané stánky už v deset hodin.

Těšit se tak může každý, kdo si rád pochutná na různých domácích pochoutkách nebo třeba i ten, kdo si nestihl vypěstovat vlastní sadbu. Na jarmarku se ale nemusí jen nakupovat. Bývá tu spousta lidí, takže stačí přijít jen na kus řeči. Sortiment bude tradiční: ovoce, zelenina, sýry, mléko, tvaroh, vejce, koláče, pečivo, sušenky, med, delikátní čokoládové lanýže a další dobroty. Se svými produkty přijedou i šikovní řemeslníci.

„V květnu jarmark v Dobříši oživí malování s dětmi a hudební doprovod,“ připomíná projektová manažerka Lenka Mašková. Tržiště bude opět na stejném místě, jako loni, a to na náměstí u radnice. A pak každou druhou sobotu v měsíci až do října, kdy Dobříšští slavnostně zakončí sezonu akcí Pojďme tvořit na hřiště.

Na oblíbený Farmářský trh v Příbrami u Hořejší Obory je ještě čas do 21. května. „Trhy by se pak měly objevovat každou třetí sobotu v měsíci v době sklizně,“ informoval realizátor trhů Michael Shrbený z Příbrami.

Čekání by ale mohl zkrátit školní BIOjarmark. Koná se ve čtvrtek 21. dubna od 13 do 17 hodin ve školní jídelně K Zátiší vedle Základní školy Jiráskovy sady v Příbrami. „Objeví se tu ekozemědělci a výrobci biopotravin, ze kterých se tu hospodyňky také mohou naučit správně vařit. Na své si přijdou i děti při různých tématických hrách,“ zve zájemce o zdravou výživu vedoucí jediné biostravovny na Příbramsku Terezie Hofmanová.