Ti ale například v Dobříši prý nemají vůbec žádnou šanci. Radnice si prodejce ověřuje. Největší šanci tu mají prvovýrobci. Jarmark regionálních produktů, který se konáv sobotu 9. červencedopoledne na chodníku u dobříšské radnice, má být ojedinělý a originální.

„Neděláme klasické farmářské trhy, není tu veškerý sortiment. Prodejci nejsou anonymní, zákazníci si s nimi domlouvají i návštěvy během měsíce. Už proto by tu neměli být prodejci z jiného kraje kvůli dojezdnosti,“ řekla Deníku projektová manažerka Města Dobříš Lenka Mašková. Lidé by tu prý sice chtěli mít větší výběr zboží, který region nenabízí, a tak město uvažuje o partnerství s jiným krajem. S jakým, to se prý ještě neví.

Dnes by na trh měla dorazit třicítka prodejců s bohatým sortimentem zboží. V nabídce bude grilování ryb, ovoce, zelenina, žampiony, hlívy, sýry, mléko, tvaroh, vejce, koláče, pečivo, sušenky, med a další dobroty nebo také výrobky řemeslné činnosti jako šperky nebo oblečení pro děti. Zábavou pro děti bude koza Amálka, kterou majitel v deset hodin na ukázku podojí.