Milovníci dobrého jídla a pití mohli ochutnat a nakoupit sýry kozí i z mléka kravského, domácí kváskový chléb, med, medový perník a medovinu, dobroty ze zabíjačky od řezníka Krkovičky a mnoho dalších potravin přímo od farmářů z okolí.

Nechyběly ani ukázky a možnosti nákupu výrobků lidových řemesel. Ekologická farma Kunclův mlýn stojí na samotě, obklopená pouze lesy a loukami v údolí potoka Brsiny, asi kilometr severozápadně od stejnojmenné osady.

Kunclův mlýn jako jediný z téměř dvaceti mlýnů na Brsině opět využívá energii vody původním způsobem. Vodní kolo zde pohání pilu a vyrábí elektřinu pro potřebu mlýna. Louky patřící k hospodářské usedlosti spásají koně, ovce a skot chovaný na maso. Kunclův mlýn splňuje přísné podmínky Evropské unie pro ekoturistiku, provozuje ubytování v apartmánech a pořádá letní tábory pro děti s výukou jízdy na koni.

První dvě Farmářské slavnosti navštívilo více než dvanáct tisíc lidí. Slavnosti pořádala společnost Park Tři Věže ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR a s podporou Ministerstva zemědělství. Záštitu nad projektem převzal ministr zemědělství Ivan Fuksa.