Pro děti bude v sobotu již tradičně připravena farmářská stezka, během níž budou řešit úkoly, kvízy a hádanky. Čekají na ně také hračky, hledání pokladu a tvůrčí dílny.

„Malí návštěvníci si tentokrát vyrobí magnetek z kolíčku a vlastnoručně si pomalují sádrový odlitek do záhonku. Také si zasadí letničku do květináče se svou kresbou a krásnou dekorací na stole každé maminky se stane sklenička s obilovinami,“ prozradila Helena Neumannová z pořádající společnosti Park Tři Věže a dodala, že nudit se nebudou ani dospělí.

Pro všechny budou nachystané ukázky zumby, zabubnují si s šamanem a tradice českého venkova přiblíží vystoupení folklorního souboru Kamýček.
Milovníci dobrého jídla a pití se mohou těšit na sýry kozí i z mléka kravského, domácí kváskový chléb, med, medový perník a medovinu, dobroty ze zabíjačky od řezníka Krkovičky a mnoho dalších potravin přímo od farmářů z okolí.

Nebudou chybět ani ukázky a možnost nákupu výrobků lidových řemesel. Vstup na slavnosti je zdarma. Ekologická farma Kunclův mlýn stojí na samotě, obklopená pouze lesy a loukami v údolí potoka Brziny, asi kilometr severozápadně od stejnojmenné osady.

Jako jediný z téměř dvaceti mlýnů na Brzině opět využívá energii vody původním způsobem. Vodní kolo zde pohání pilu a vyrábí elektřinu pro potřebu mlýna. Louky patřící k hospodářské usedlosti spásají koně, ovce a skot chovaný na maso.

Kunclův mlýn splňuje přísné podmínky Evropské unie pro ekoturistiku, provozuje ubytování v apartmánech a pořádá letní tábory pro děti s výukou jízdy na koni. První dvě Farmářské slavnosti navštívilo více než dvanáct tisíc lidí.

Slavnosti pořádá společnost Park Tři Věže ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR a s podporou Ministerstva zemědělství.
Záštitu nad projektem převzal ministr zemědělství Ivan Fuksa. Více na www.farmarskeslavnosti.cz.

Barbora Mocová

Program:

10.00 hodin – Otevření farmy Kunclův mlýn pro veřejnost
10.15 hodin – Slavnostní zahájení farmářských slavností a přivítání
návštěvníků ze strany farmáře a pořadatelů
11.30 hodin – Zumba - tanec pro celou rodinu
13.00 hodin – Vystoupení místního folklórního souboru Kamýček
14.00 hodin – Vystoupení bubnujícího šamana - Drum circle

Vstup pro všechny zdarma