Zrovna v tomto případě lze naprosto jednoznačně rozpoznat kvalitu tuzemského produktu. Nejen český česnek, ale i další kvalitní domácí produkty budou k dostání na sobotním farmařském trhu, který pořádá město Příbram u Hořejší Obory na Dvořákovo nábřeží.

Trh se bude konat od 8 do 12 hodin s tím, že v 9 hodin bude slavnostní zahájení těchto trhů před vilou Obora. Příbramská radnice na farmářské trhy získala dotaci od ministerstva životního prostředí.

A na jaký sortiment se mohou návštěvníci těšit? „Bohatě bude zastoupena především zelenina a ovoce. K dostání bude například oblíbený český česnek, kořenová zelenina, letní jablka, hrušky, švestky, cukety, dýně Hokaido a měla by se objevit i sladká kukuřice. V tomto roce poprvé na trh dorazí i bělčické brambory,“ uvedl starosta Příbrami Josef Řihák.

Hojně však zůstane podle příbramského starosty zastoupeno také domácí pečivo. Mimo jiné i Valašské frgály. Samozřejmostí jsou mošty, pálenky, med, sýry a ryby, například pstruh, candát, amur i kapr. Dále Šumavský Angus doveze hovězí maso z domácího chovu, mlynář Dubský z Bohutína nabídne zase kvalitní domácí mouku. Objevit by se měly i specialitky jako třeba nakládaná rajčata, česnek, cibulky, nebo čalamáda.

Pro děti bude u stánku Čapí letky k vidění živá koza a dole v zahradnictví se bude konat projížďka na koních. „Nabídka je velmi pestrá a lákavá, takže si přijďte v sobotu vychutnat procházku kolem Hořejší Obory. Těšíme se na vás,“ pozval nejen Příbramáky na první farmářské trhy pořádané v režii města Josef Řihák.