Na vrcholu kopce všechny vítala číslice 2016, která tradičně zdobí ochoz zdejší rozhledny. "Letopočet jsme začali na rozhlednu umisťovat v roce 2000. Od té doby je měnící se číslice symbolem odporu našich spoluobčanů proti záměrům těžit zlato skrývající se v podzemí Veselého vrchu. Silvestrovský pochod na rozhlednu pořádáme pravidelně o něco později. Zájem o tuto akci se rok od roku zvyšuje," svěřil se Jiří Šťástka, starosta obce Chotilsko.

Na Nový rok se konal pochod z Dobříše na rozhlednu Studený vrch v Brdech. Akci pořádali členové Sokola Dobříš a výstup na kamennou rozhlednu, která dříve sloužila jako trigonometrický bod, brali jako oslavu vzniku Chráněné krajinné oblasti Brdy.

Ve stejný den se vydali turisté z náměstí Jiřího z Poděbrad v Novém Kníně na vrch Mikule nad městem. Tradiční pochod uspořádali členové Sokola Nový Knín. Na oblíbený výlet se vydaly přibližně dvě stovky obyvatel Nového Knína okolních obcí, "Letos jdeme novou trasou, která vede nejprve kolem Kocáby až ke Kosařovu mlýnu. A pak nás čeká poměrně strmé stoupání na vrchol. V cíli pochodu je připraveno malé občerstvení a zábavný program s country hudbou," prozradil na startu pochodu, z něhož jsou naše snímky, starosta novoknínského Sokola Stanislav Fiala. Jiří Kubík