Dnes je vše jinak. Radnice včera oznámila, že jízdné se ruší a vláček zase bude zdarma. Změny ale přeci jen nějaké budou. „Letos dojde ke změně počáteční a konečné stanice, která bude na vlakovém nádraží. Odtud souprava pojede na Svatou Horu a zpět, z téhož místa by měla dvakrát denně vyrazit také po nové trase na Březové Hory a zpět. Tato trasa již byla schválena Policií ČR," informuje radnice.

Zájem o turistický vláček projevila také nedaleko Příbrami ležící obec Višňová, která by jej ráda využila v rámci oslav 40. let od natáčení televizního seriálu Chalupáři. Tato akce se bude ve Višňové konat 21. června a to za účasti některých hereckých představitelů a tvůrců seriálu. Město si bude za pronájem účtovat 1500 korun za jednu hodinu provozu a přepravu soupravy si obec zajistí vlastními prostředky a na své náklady.

Vláček město zapůjčí také na akci Divadlo patří dětem, kterou divadlo pořádá 25. května. V rámci této akce bude nezbytně nutné opatřit přilehlé komunikace (ul. Legionářů, Osvobození, Tylova, Politických vězňů a Antonína Dvořáka) dopravním značením – uzavírkou.
„V souvislosti s touto akcí požádalo divadlo o poskytnutí finančního příspěvku na dopravní značení uzavírky a pronájem 2 ks WC. To vyjde město na necelých 30 tisíc korun," uvedl starosta Příbrami Pavel Pikrt.