SOBOTA – Už několikrát po sobě se rozhodla příbramská radnice, že ponechá stejné nájemné v obecních bytech v Příbrami. Stejně tomu bude i v roce 2012. Rada města neschválila zvýšení nájemného podle zákona o jednostranném zvyšování nájemného z bytu. Město Příbram vlastní v současné době 687 bytů. Z toho v domech s pečovatelskou službou je 330 bytů. Měsíční nájemné za jeden metr čtvereční v bytech v majetku města zůstane na osmnácti korunách. Obyvatelé bytů v domech pečovatelské služby v Příbrami budou i nadále platit měsíční nájemné 15,21 korun za metr čtvereční.

PONDĚLÍ – Protialkoholní záchytná stanice v Příbrami je v současnosti jediná v širokém okolí. Přesto, že každý rok poskytne azyl zhruba 160 lidem, kteří to přehnali s alkoholem, její budoucnost je nejistá. Roční náklady na provoz stanice vyjdou Příbram na 1,7 milionu korun. „Jeden milion korun pokryjí dotace od krajského úřadu. Pouze dvacet procent zaplatí zachycené osoby z celkové částky, kterou by měly zaplatit. Tito lidé jsou často nemajetní, nezaměstnaní, pobírají sociální dávky a případná exekuční řízení jsou většinou neúspěšná. Každý rok tak žádáme města, ze kterých zachycení lidé pocházejí, o příspěvek na provoz. Doposud to táhne Příbram a několik ochotných měst jako Votice, Hostivice, Kladno nebo pravidelně přispívající Beroun, konstatoval příbramský starosta Josef Řihák. V případě, že by v Příbrami přestala fungovat záchytka, péče o opilce by se musely ujmout nejbližší nemocnice.

ÚTERÝ – Dvě nezletilé dívenky se ke konci prázdnin už zřejmě trochu nudily. Obrátily se na svého nevlastního otce, jestli by jim nesehnal „trávu“. Ten se tomu údajně nejdříve bránil, ale nakonec naléhání dívek podlehl. „Slečny si z doneseného materiálu vyrobily každá jednu cigaretu. Po jejím vykouření se prý nejdříve velice smály, ale po chvíli jedna z nich začala hrozně křičet, poté narazila do zdi a upadla na zem. Sestra jí přivolala sanitku, která mladou slečnu kvůli intoxikaci organismu převezla na dětské oddělení,“ popsala zkušenosti dívek s drogou policejní mluvčí Monika Schindlová. V pořádném průšvihu kromě dvaatřicetiletého nevlastního otce z Příbramska jede i jeho jednačtyřicetiletý známý z Písecka. Ten totiž otčímovi hrst sušené rostliny věnoval.

STŘEDA – O osmdesát tisíc korun připravil otrlý zloděj jednaosmdesátiletou stařenku v Příbrami. Vymyslel si neobvyklou a drzou fintu, která mu, bohužel, vyšla. Minulý čtvrtek ráno stařence zatelefonoval na pevnou linku a vydával se za jejího vnuka. „Sdělil ženě, že potřebuje nutně půjčit peníze a pošle si pro ně svého kamaráda. Asi za půl hodiny přišel zloděj ke stařence do bytu a vyzvedl si od ní 80 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová. Jak stařenka později policii podvodníka popsala, jednalo se o muže ve věku 20 až 25 let, bílé pleti, vysokého asi 185 centimetrů. Byl zavalitější postavy a měl černé krátce střižené vlasy. Oblečen byl do kostičkovaného černobílého saka a černých kalhot.

ČTVRTEK – Chrudoš Fiala, starosta příbramského Spolku Prokop, je od letošního června držitelem českého rekordu. Ve věku téměř 80 let dokázal vystoupit na nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro a tento výkon byl oficiálně zaevidován do České databanky rekordů Agentury Dobrý den Pelhřimov.„S výjimkou Španělska, Portugalska, Albanie a Finska jsem projel celou Evropu. A mnohé země, Rakousko, Podkarpatská Rus, Polsko, Lotyšsko, Skotsko, i na kole. Z těch exotických zemí to bylo Peru, Tibet, Nepál, Mexiko, Singapur, Indonezie, Keňa a Tanzanie. Těžko říci, kde se mi nejvíce líbilo. Ono to také záleží na tom, jakou máte partu. Pokud se týká přírody, kultury a zážitků, tak to bylo jistě Peru, v němž jsme několik dnů pobývali mezi indiány v pralese. Nebo Tibet, kde jsme několikrát spali v klášterech mezi mnichy,“ odpověděl na jednu z otázek v rozhovoru Deníku Chrudoš Fiala.

PÁTEK – První den školního roku zasedlo do lavic asi 370 prvňáčků. Přesné počty dětí v jednotlivých školách se budou upřesňovat podle aktuálních hlášení od ředitelů jednotlivých škol.