SOBOTA – Mříže, ostraha, vězni. To vše se vybaví Příbramákům při vyřčení slova Bytíz. Nyní na Bytízu přibude ještě skládka komunálního odpadu, jejíž provoz se každým dnem spustí. Skládka musí nejprve rok fungovat ve zkušebním provozu. Podobně jako nedaleká chrástecká skládka, tak i bytízská je prý postavena s využitím nejmodernějších dostupných technologií podle nejnovějších norem. Kapacita skládky je zatím vyprojektovaná na zhruba 100 tisíc kubických metrů, což by mělo vystačit tak na pět let. Ovšem firma počítá s rozšířením o desetinásobek.

PONDĚLÍ – Až za polární kruh, 800 kilometrů daleko od svého domova v Jincích, vyhnala Vlastimila Jakoubka jeho životní vášeň – rybaření. Ulovil tam velké tresky, ale jeho, zatím, životní trofejová ryba na něho čekala doma pomalu za barákem v Jincích. Záběr přišel v půl jedenácté večer. Když byla ryba po čtvrt hodině trvajícím boji vyčerpaná a zdolána, vytáhli ji na břeh. „Pořád jsme tomu nechtěli věřit. Hned jsme volali kamarádům a během pěti minut bylo na břehu dalších třicet známých, kteří rybu obdivovali s námi,“ popisuje šťastný lovec zatím svůj životní úlovek. Před všemi sumce změřili, aby se snad neříkalo, že si rybář přidal nějaký ten centimetr. Sumec měl neuvěřitelných 171 centimetrů. Rybáři se s ním vyfotografovali a sumce vrátili vodě.

ÚTERÝ – V pátek večer zatím neznámý pachatel přepadl benzinovou stanici naproti Ravaku v Rožmitále. Podle policie se lupič před útokem schoval v křoví a čekal, až obsluha přijde k svému autu. V tu chvíli zloděj muže udeřil baterkou do hlavy. Pak mu s ní posvítil do obličeje a chtěl peníze. „Když mu žádné peníze nechtěl muž dát, udeřil ho lupič znovu a rukou. Napadený se sesunul k zemi a z černých desek mu pachatel sebral 120 tisíc korun a utekl,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Pavlová.

STŘEDA – Falešnými inzeráty na internetu tahal podvodník z Příbramska, kterého lapili kostelečtí policisté na Mělnicku, peníze z lehkomyslných zákazníků. Jednadvacetiletý mládenec na různých serverech nabízel v roli prostředníka půjčky. Bez záloh to ale samozřejmě nešlo. Když mu zákazníci poslali zálohy na jeho bankovní účet, nepůjčil jim ani korunu. Potvrdil to mělnický policejní mluvčí Václav Tichý. Dvacet lidí tak na půjčky čekalo marně. A podvodník jejich peníze utratil. Podle stejného scénáře od loňského podzimu až do letošního jara nabízel na internetových aukčních a inzertních serverech i různé typy mobilních telefonů. Práce kosteleckých policistů, kteří případy prověřovali s podezřením na spáchání podvodu, dospělo před šesti měsíci až k celostátnímu pátrání. Teď byl podvodník konečně dopaden.

ČTVRTEK – Scénu jak z kriminálního filmu připomínala policejní honička v pondělí na Tochovicku. Policie chtěla zastavit šestačtyřicetiletého cizince za volantem peugeotu mezi obcemi Tochovice a Hořejany. Když šofér spatřil hlídku, zastavil a poté se couval a začal ujíždět. Policisté ho pronásledovali ve služebním vozidle, ale řidič vůbec nereagoval na zvukové a výstražné signalizační zařízení policejního vozu. Asi po jeden a půl kilometrové honičce zastavil. Když k němu jeden z policistů přistoupil, znovu se rozjel a policista byl nucen uskočit. Policista vytáhl služební zbraň a ujíždějícího lumpa se pokoušel zastavit dvěma výstřely do pneumatiky. Řidič ale ještě pokračoval v jízdě asi dvě stě metrů, než narazil do zemědělského stroje. Z auta utekl, ale za chvilku byl zadržen. V dechu měl 2,83 promile alkoholu.

PÁTEK – Od září je otevřen nový sportovně - technický obor na Vyšší odborné škole v Příbrami, při SPŠ a VOŠ v Hrabákově ulici.