Na pozemcích v bývalém areálu společnosti Karsit Holding, v blízkosti prodejny Lidl, začala stavba nového obchodního centra. V současné době se realizují bourací a zemní práce a napojení na inženýrské sítě.

"Podle projektu v něm bude sedm obchodních jednotek se zaměřením na doplňkový prodej k nedaleké prodejně potravin. Jedná se o prodej oděvů, chovatelských potřeb, drogistického zboží a elektroniky. Součástí objektu bude i lékárna," prozradil Martin Sušeň z firmy Fastav.

V souvislosti se stavbou dojde k přemístění autobusové zastávky MHD a vznikne nová točna pro autobusy mimo parkoviště Lidlu. Tato zastávka se bude nacházet v areálu obchodního centra. Parkoviště u prodejny bude pouze upraveno z důvodu nového společného dopravního napojení z ulice Evropská.

Veřejnost by si také ve městě přála rychlé občerstvení v podobě firmem McDonald nebo KFC, ale tyto informace zatím nejsou potvrzené s tím, že vše je ještě podle Martina Sušně v jednání. Nicméně se o těchto požadavcích mezi obyvateli města, hlavně těmi mladšími, hodně diskutuje na sociálních sítích.

Na přilehlou ulici Evropská bude napojené i parkoviště, které u centra vznikne. Využije se současné napojení, které se ale rozšíří a k dispozici budou mít řidiči při výjezdu dva pruhy. Veřejnost se ale obává, že by toto mohlo zkomplikovat už nyní špatnou dopravní situaci v této části Příbrami.

Předpokládané dokončení stavby v jarních měsících a otevření prodejen je naplánované na červen roku 2019.