Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odpadky a sprosté čmáranice, tak vypadají ubytovny Stavusu

Příbram – Je něco kolem oběda. Z otevřených starých oken a oloupaných balkónů řve hudba. Odjinud je slyšet dětský pláč, z další strany se k našemu sluchu donesla ostrá hádka.

29.9.2011 3
SDÍLEJ:

Ubytovna Stavusu Pod čertovým pahorkem v Příbrami.Foto: Markéta Jankovská

Ze vchodu, který vypadá spíš jako vězeňská brána, vychází skupina mužů. Jejich pohledy se se zájmem upírají na zaparkovaná auta. Okolí lemují odpadky a „zdobí“ spousty sprostých čmáranic. Pohled, který Příbramáky už ničím nepřekvapí.

Takhle nějak by se daly popsat dvě ubytovny Pod čertovým pahorkem v Příbrami, které provozuje firma Stavus.

Ubytovny jsme navštívili na podnět jednoho ze čtenářů Deníku. Do redakce totiž přišel dopis, v němž si autor pod jménem Blanka Herford z Vídně stěžuje na stav ubytovny č. 484. V dopise stojí: „Jednou ročně jezdím na návštěvu do ubytovny Stavusu. Nelze věřit, že lidé poctivě pracující musí žít v děsivých podmínkách a platit nehorázné nájmy. Na chodbách jsou vyházené kusy nábytku, staré výtahy nefungují, stěny počmárané, lina potrhaná. Stížnosti na stav budov Stavus nebere na zřetel, majitelé ubytoven dělají ze slušných lidí dobytek.“

To, co stojí v dopise, firmu Stavus pobouřilo. Část reakce vedení firmy je následující:

„Pokud by se dopis zakládal na pravdě, ubytovny by nebyly obsazeny ani z poloviny. Naši zákazníci u nás bydlí ze své svobodné vůle a ze dne na den mohou nájemní smlouvu ukončit. Vzhledem k tomu, že se tak neděje, předpokládáme, že naše ubytování splňuje standardy a neliší se od konkurence. Upozorňuji, že nabízíme ubytování za nejnižší ceny mezi soukromými poskytovateli v Příbrami,“ reagoval provozní náměstek firmy Stavus Matěj Šimků.

V nepořádku, který si kolem sebe dělají samotní někteří nájemníci, musejí žít i lidé, kteří chodí do práce a pochopitelně chtějí žít ve slušných podmínkách.

Byli jsme se v ubytovnách podívat. Po schodech kráčela žena se psem na vodítku. Prý už tu nebydlí, jen chodí vypomáhat s venčením. „Před několika lety, než odešel šéf ubytovny do důchodu, to ještě byly výstavní ubytovny. Pak to začalo jít z kopce. Večer jsou tu rvačky, nechtěla bych tu žít ani za nic. Utekla jsem odtud pryč,“ utrousila znechuceně paní Petra.

Dopis Blanky Herford upozorňuje na poničené interiéry ubytovny, na volně puštěné psy, kteří na schodech vykonávají potřebu, na nefungující výtahy a podobně. Vedení firmy Stavus tato slova zpochybňuje. Tvrdí, že člověk tohoto jména neexistuje. Ať je to ale jak chce, na skutečném stavu ubytovny to nic nemění.

Jak na dopis reaguje firma Stavus? „Nájemci si takto sami vytvářejí podmínky, ve kterých pak žijí. Akciová společnost Stavus každoročně vynakládá značné finanční prostředky za odvoz použitého a odloženého osobního zařízení nájemců ubytoven. Akciová společnost Stavus není tudíž viníkem!“ zdůrazňuje náměstek firmy Stavus Matěj Šimků.

„Je pravdou, že v současné době nejezdí výtahy na ubytovně Pod čertovým pahorkem č.p. 484 a 485. Vynakládáme každý týden značné finanční prostředky na opravu již zhruba 20 let. Bohužel několik dní po opravě je výtah opět nepojízdný z důvodu vandalismu. Vzhledem k tomu, že někteří ubytovaní si tohoto nadstandardu neváží, nebudou již tyto výtahy z důvodu neustálého a úmyslného ničení nadále v provozu. Upozorňujeme, že většina objektů ve městě Příbram se stejným počtem pater výtahy vůbec nemá a nikdo na to neupozorňuje,“ pokračuje Šimků.

Co se týká stížnosti od Blanky Herford, podle Matěje Šimků tato žena neexistuje. „Paní Blanka Herford na firmu Stavus dopis odeslala, avšak bez zpáteční adresy, a to nejspíše z jednoho prostého důvodu a sice, že tato osoba pravděpodobně vůbec neexistuje,“ doplnil Matěj Šimků.

Autor: Markéta Lišková

29.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení