VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavus: Vandalismu se těžko brání, doplácejí na něj všichni

Příbram – Před nedávnem přišla do redakce Příbramského deníku korespondence. Pisatel si v ní stěžuje na špatný stav ubytoven firmy Stavus Pod čertovým pahorkem v Příbrami. V dopise stálo: „Chodby počmárané, lina potrhané, nefunkční výtahy, psí výkaly na schodech. Stavus na stížnosti nebere zřetel, dnes majitelé dělají ze slušných lidí žijící dobytek,“ píše v dopise Blanka Herford z Vídně.

29.9.2011
SDÍLEJ:

Ubytovna Stavusu Pod čertovým pahorkem v Příbrami.Foto: Markéta Jankovská

Byli jsme se v ubytovnách podívat a přesvědčili jsme se o tom, že prostředí v ubytovnách opravdu není vábné – kolem ubytoven odpadky, na stěnách sprosté nápisy, ohořelé zdivo, nefungující výtahy. O tom jsme čtenáře informovali ve včerejším vydání Příbramského deníku i s fotografiemi ohořelého zdiva.

Stížnost člověka jménem Blanka Herford i článek s fotografiemi vyvolal u firmy Stavus reakci. Zaprvé zpochybňuje existenci pisatele stížnosti a zadruhé popírá skutečnosti, o kterých se redaktoři sami přesvědčili.

„Ubytovny společnosti Stavus jsou dlouhodobě z 95 procent obsazeny. Pět procent ubytoven prochází rekonstrukcí. Pokud by se článek zakládal na pravdě, ubytovny by nebyly obsazeny ani z poloviny. Naši zákazníci u nás bydlí ze své svobodné vůle a ze dne na den mohou nájemní smlouvu ukončit. Vzhledem k tomu, že se tak neděje, předpokládáme, že naše ubytování splňuje standardy a neliší se od konkurence,“ reaguje Matěj Šimků, provozní náměstek firmy Stavus s tím, že člověk jménem Blanka Herford pravděpodobně neexistuje.

Vyjádření firmy Stavus ke stížnosti na stav ubytoven Pod čertovým pahorkem v Příbrami:

Kvůli neustálému ničení výtahy v ubytovnách už Stavus do provozu neuvede

V objektu 484 před 3 týdny došlo po cca 12 letech k menšímu požáru (podesta schodiště). V současnosti toto řešíme jako pojistnou událost. Poškozené prostory budou samozřejmě po vyřešení škodní události opraveny. Je pravdou, že občas dochází k poškození maleb ve veřejných prostorech ubytovny. Bohužel tomuto vandalismu se velmi těžko zabraňuje a dotýká se všech majitelů nemovitostí. Společnost Stavus se přesto snaží následky vandalismu postupně opravovat. Není pravda, že chodby a schodiště ubytoven jsou zavaleny odpadky a exkrementy od psů. Ke každému objektu akciové společnosti Stavus je přidělena jedna uklízečka na plný úvazek. Každý den jsou chodby, schodiště a ostatní prostory umývány dezinfekčními prostředky. Zaměstnanci neustále odvážejí z prostor ubytovny použitý nábytek, lednice a jiný velkoobjemový odpad, přestože je v domovním řádu výslovně zakázáno odkládat cokoli na chodby ubytoven. Pokud se tedy uvedené věci na chodbách objevují, je tedy zcela zřejmé, že zde byly odloženy některými nájemci, a to s největší pravděpodobností z téhož patra, kde jsou odloženy. Bohužel tímto nešvarem jsou postiženi i slušní a ohleduplní lidé, kteří toto pravidlo respektují a neporušují jej. Nájemci si takto sami vytvářejí podmínky, ve kterých pak žijí. Stavus každoročně vynakládá značné finanční prostředky za odvoz použitého a odloženého osobního zařízení nájemců ubytoven, tudíž není viníkem! Je pravdou, že v současné době nejezdí výtahy na ubytovně Pod čertovým pahorkem č.p. 484 a 485. Stavus vynakládá každý týden značné finanční prostředky na opravu již zhruba 20 let. Bohužel několik dní po opravě je výtah opět nepojízdný z důvodu vandalismu. Vzhledem k tomu, že někteří ubytovaní si tohoto nadstandardu neváží, nebudou již tyto výtahy z důvodu neustálého a úmyslného ničení nadále v provozu. Upozorňujeme, že většina objektů ve městě Příbram se stejným počtem pater výtahy vůbec nemá a nikdo na toto neupozorňuje. Na všech ubytovnách Stavusu dochází několikrát ročně k pravidelným kontrolám Krajskou hygienickou stanicí. Poslední kontrola proběhla dne 9. 8. 2011. Stavus těmito kontrolami prochází vždy bez problémů. Na závěr si dovoluji poznámku na paní Blanku Herford z Vídně. Paní Blanka Herford na firmu Stavus a.s. dopis odeslala, avšak bez zpáteční adresy, a to nejspíše z jednoho prostého důvodu a sice, že tato osoba pravděpodobně vůbec neexistuje. Stavus již z několika nepotvrzených zdrojů obdržel informace, že se jedná o pseudonym jiné konkrétní osoby, která u nás byla ubytována v roce 2007 a byla vystěhována z důvodu neplacení nájemného, přičemž její dluh k dnešnímu dni činí 20 900 Kč. Matěj Šimků, provozní náměstek firmy Stavus

Autor: Markéta Lišková

29.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Netradičně přímo při závodě volili účastníci Trailmaniacs.
3

OBRAZEM: Volby na běžeckém závodě na Příbramsku

Ilustrační foto

Příbram o svém vítězství nad Ústím rozhodla čtyřmi góly během patnácti minut

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Dobříš – Sport mu dlouhou dobu nic neříkal, ale pak objevil kouzlo Muay Thai, kterému je nyní schopen obětovat naprosto cokoliv. Nejen o tom mluvil v rozhovoru Bernard Plavec.  

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení. Volit mohli lidé včera až do 22 hodiny. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení