„Je to pro mě pocta, vážím si toho, že mě studenti do této soutěže přihlásili. Soutěž probíhala v důstojných prostorách v Poslanecké sněmovny ČR, byla dobře organizovaná, jak já, tak studenti jsme si soutěž užili. Navíc pro nás byla zorganizována VIP prohlídka poslanecké sněmovny. Semifinále nás čeká ve středu 6. března, tak nám držte palce,“ řekla po vítězství v krajském kole Radka Vocílková.

Samozřejmě, že velkou radost měli i sami studenti, kteří svou učitelku do soutěže přihlásili. „Máme za sebou velký úspěch, pro naší nejoblíbenější učitelku Radku Vocílkovou z Gymnázia pod Svatou Horou jsme vybojovali titul Ámose Středočeského kraje. Chci ještě jednou poděkovat našemu týmu za úžasný výkon. Sice jsme mohli nominaci obhajovat pouze čtyři, ale na celkovém provedení se účastnilo mnohem více lidí, jak ze strany spolužáků, tak ze strany kantorů,“ uvedl student Ladislav Dostál.

V regionálních kolech je úkolem žáků a studentů před porotou představit nominované pedagogy. Před porotu nejdříve přijdou žáci, po ní následuje ještě rozhovor s porotou za přítomnosti žáků a nominovaného pedagoga. Z regionálních kol postoupí na základě hodnocení poroty maximálně šestnáct kandidátů do semifinále a ze semifinále maximálně šest kandidátů do finále, které se uskuteční na Den učitelů ve čtvrtek 28. března.