Starostou Příbrami se stal Jindřich Vařeka (ANO), místostarosty jsou Alena Ženíšková (ANO) a Václav Švenda (TOP 09). Městská rada je jako v minulém období sedmičlenná. Dalšími radními včetně jmenovaných jsou Václav Dvořák (ANO), Petr Vácha (TOP 09), Petr Stříbrnský (TOP 09), Věra Kresslová (ANO).

Osobní spory se ukázaly při volbě místostarostky Aleny Ženíškové, pro kterou nehlasovali dva zastupitelé za ANO. Někteří zastupitelé se chybějícím hlasům pro Ženíškovou podivili a vyjádřili obavy, zda bude nová koalice do budoucna stabilní.

„Jsem v zastupitelstvu už čtvrté volební období, ale nepamatuji si, aby lidé z vládnoucí koalice nevolili svého člověka," podotkl zastupitel za Šanci pro Příbram Petr Kareš. Ženíškovou pomohli svými hlasy zvolit místostarostkou bývalý starosta Pavel Pikrt, který po volbách vystoupil z ČSSD, na jejíž kandidátce se do zastupitelstva dostal, a Vladimír Kyselák (KSČM).

V Příbrami bude v příštích čtyřech letech vládnout koalice ANO a TOP 09. Sociální a občanští demokraté, kteří dosud město řídili, přešli do opozice. Nově zvolený starosta Vařeka předpokládá, že radnice se dostane do standardního režimu asi během měsíce. Má už vybraného adepta na tiskového mluvčího, který ale zatím ještě není zaměstnancem úřadu.

„Rád bych vytvořil tiskový odbor a komunikaci s veřejností nastavil naprosto jiným způsobem, než byla nastavena doposud. To znamená mít i nějaké technické zázemí, server, na kterém bude možné se bavit s radnicí a tak dál," dodal Vařeka.