Chundelatí pejsci nebudou mít v zateplených boudách s dřevitou vlnou a dekami problém zimu zvládnout. Ovšem pro křížence amerického pitbulteriéra Adélku a sedmiletého křížence Dastyho bude zima složitým obdobím. 

"Tito dva pejsci jsou krátkosrstí, nelíbí se jim zimní oblečky, které se snaží ze sebe strhávat a neradi chodí do boudy," uvedla Lucie Oplíštilová. Oba pejsci měli navíc velkou smůlu na předchozí majitele.

"Adélka byla nalezena vyhublá, přivázaná u stromu a Dasty už je umístěn ve  třetím útulku. Oba musí být v nové rodině zvířecím jedináčkem. Moc prosíme o sdílení, věříme, že ti správní páníčci pro ně existují a snad se nám je povede co nejdříve najít," doufá správcová útulku. 

Máte-li o Adélku, Dastyho nebo kteréhokoliv dalšího našeho svěřence zájem, volejte 724 077 264.

Dasty

Dasty je zhruba 7letý pes, pravděpodobně kříženec bandoga. Byl k nám umístěn v říjnu poté, co ho nálezci odchytli na hlavní silnici směrem na Hostomice. Majitelku se podařilo dohledat, ovšem psa si nevyzvedla. Dasty je moc milý, hravý a přátelský pes k lidem, které zná a kterým důvěřuje.

Není vhodný k ostatním psům a zvířatům. Na některé lidi na procházce (typicky muže s kapucí/čepicí, bezdomovce, opilé apod.) reaguje vrčením, projít okolo nich ale pod zkušenějším vedením zvládne bez „vyjetí“, na vodítku umí i zatáhnout, ale dá se bez větších problémů zvládnout.

"Dasty je pejsek pro zkušenější majitele, kteří zvládnou jeho sílu a po dobrém, ale rázně a sebevědomě mu pomohou tyto situace překonat. Dle útulku v Tróji, odkud si ho vzala poslední majitelka, je nejistý v kontaktu s dětmi. Toho jsme si zatím u nás nevšimli, nicméně vzhledem k velikosti a povaze je potřeba být u dětí velmi opatrný a nikdy je nenechávat se psem o samotě. Dasty je velmi čistotný, nic nelikviduje a zjevně býval zvyklý na pobyt uvnitř v bytě nebo domě," popsala Lucie Oplíštilová.

Adélka

V srpnu našli Adélku přivázanou v křoví u pole mezi Málkovem a Suchomasty. Fenka sice štěkala a vrčela, ale po chvilce se nechala za kus šunky přesvědčit, aby ji mohli odvázat a odvézt do auta." Byla přivázána vodítkem vedle polní cesty ve špatně přístupném křoví, odkud nebyla vidět. Naštěstí se ozývala a její nálezkyně byly zrovna v okolí na procházce," popsala správcová útulku. 

Po příjezdu do útulku se ukázalo, že Adélka je čipovaná a dokonce registrovaná. "Bohužel majitel uvedený v registru prý fenku před cca 7 lety daroval někomu, na koho už nemá kontakt a nemá ho jak dohledat. Zjistili jsme alespoň, že se fenka jmenuje Adélka a je jí 10 let. Byla hodně vyhublá a po těle má mnoho bouliček a útvarů," uvedla Lucie Oplíštilová.

Posledního majitele opuštěné fenky se nakoc povedlo kontaktovat. "Majitele Adélky jsme dohledali a mluvili s ním. Předal ji svému známému, aby mu ji pohlídal než si majitel zajistí nové bydlení, kde by ji mohl mít… Známý si tedy hlídání představoval zřejmě takto.. nicméně vzhledem k momentální dost nejisté situaci majitele jsme se dohodli, že Adélka už zůstane u nás a budeme jí hledat nový domov," popsala strastiplný příběh.

Adélka je vhodná jako psí jedináček ke zkušeným majitelům, kteří k ní budou přistupovat citlivě, ale důsledně. Není vhodná k ostatním zvířatům. "Prozatím je ustrašená, má reakci na nápřah. Jakmile se ale seznámí, je k lidem přátelská. Až trošku přibere, budou jí odoperovány bulky, z odebraných vzorků by se mělo pravděpodobně jednat o nezhoubné nádory, a čeká ji kastrace," uzvřela Oplíštilová.