K předání staveniště by mělo dojít v nejbližších dnech. „Stavbu dodá společnost 1. SčV a měla by začít co nejdříve. Je potřeba se připravit na určitá omezení, kdy současně musí být zachována přístupnost pro složky IZS. S tím přijde snížení životního komfortu, ale to pomine,“ uvedl starosta Příbrami Jan Konvalinka s tím, že povrchy pro 1. SčV zhotovuje společnost Strabag.

Starosta také podotkl, že ještě předtím, než budou práce zahájeny, chce radnice uskutečnit veřejné setkání s obyvateli Březových Hor s dodavatelem a místním osadním výborem. „Mělo by to sloužit k tomu, abychom vzájemně sladili požadavky všech zúčastněných,“ doplnil Konvalinka.

Osadní výbor rekonstrukci vítá, stejně tak i obyvatelé této městské části. Místní nicméně na investiční akci čekají už řadu let.

„Jsme rádi, že se zde zlepší infrastruktura. Jen je škoda, že k rekonstrukci dochází až po mnoha letech příslibů. A to i vzhledem k aktuálnímu vývoji na stavebním trhu. Domníváme se, že dřívější investicí mohlo město ušetřit nemalé prostředky,“ podotkl Tomáš Mosler, předseda Osadního výboru Březové Hory.

Dlažební kostky vrátí na původní místo

Zajímavostí je, že dlažební kostky, které se v ulici v současnosti nacházejí, budou pečlivě evidovány a znovu použity na stejné místo tak, aby se zachoval původní ráz místa. Práce, při kterých také dojde k výměně a modernizaci veškerých inženýrských sítí, budou trvat až do podzimu příštího roku. Březohorští se mohou těšit též na nové, částečně zapuštěné kontejnery na tříděný a komunální odpad. Výměny se dočká i veřejné osvětlení.

Rekonstrukce se týká části dlouhé zhruba 500 metrů, začínající u kostela Sboru Mistra Jakoubka ze Stříbra až za vyhlídku u Prokopského kostelíku, a vyjde na 43,67 milionu korun bez daně.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.