Ve čtvrtekráno ale lidé zaznamenali úplně jinou skutečnost. Ulice už byla vyfrézovaná, ale průjezdná, a místa k parkování jen napůl zaplněná. Někteří řidiči jen nechápavě ulicí projeli a netušili, zda tam mohou auto nechat nebo ne.

Zřejmě si nevšimli, že na značkách je přelepené datum uzavírky. To se nově vztahuje až na státní svátek, to znamená na úterý 28. září. Vypadá to na vstřícný krok od města.

„Ve středu jsme ulici vyfrézovali a ihned jsme tam povolili vjezd, abychom řidiče neobtěžovali. Pokládání koberce jsme nechali na státní svátek, kdy se nepředpokládá velký provoz. Další den už bude ulice znovu otevřená,“ vysvětlil ve čtvrtekstarosta Příbrami Josef Řihák.

Tím samým způsobem to podle příbramského odboru správy silnic funguje i v dalších opravovaných ulicích Strakonická, Hermíny Týrlové, Erbenova a Jeruzalémská.

V pátekby kvůli opravě měl být až do příštího čtvrtka uzavřený chodník u Flusárny. V rekonstrukci má být také dřevěná lávka přes Příbramský potok.

ANKETA: Počítali jste s uzavírkou ulice Na Příkopech?

Viktorie Babáčková
Mariánské Lázně

Pocházím z Příbrami a poslední dobou sem jezdím dvakrát týdně. Naštěstí skoro pokaždé místo najdu. V případě uzavírky by mě to vyhnalo na placené parkoviště.

Eva Bauerová
Příbram

Na Příkopech pracuje mamka a já jsem tady chodila do školy. Už v sedm ráno tady bývá úplně plno. Dneska je tu místa dost, jinak se tu nikde v okolí často nedá zaparkovat.

Hynek Hrabík
Příbram

Ve středu, kdy už měla být ulice Na Příkopech uzavřená, jsem zaparkoval úplně normálně. Jen mi bylo divné, že je tady poloprázdno. Asi lidé počítali s uzavírkou.

Jiří Řánek
Kozičín

O žádné uzavírce jsem nevěděl a tady žádné cedule nejsou. Potřeboval jsem jen manželku vysadit u doktora. Kdyby tu byl zákaz, vysadil bych ji na náměstí.

Honza Toms
Příbram

Jelikož jezdím na motorce, s parkováním žádné problémy nemám. Kdybych do ulice nesměl, vždycky je místo, kam ji můžu zaparkovat, a dokonce zadarmo.