V některých školách se mohou děti těšit na další ředitelské volno. Ve čtvrtek je totiž státní svátek, a tak stejně jako minulý pátek nebudou muset vstávat.
Například děti z waldorfské, 1. nebo 5. základní školy si mohly předešlý týden přispat. V Základní škole bratří Čapků se to sice žáky jen hemžilo, ale z jiných důvodů. Konal se tam den řemesel. Kdo přišel, mohl vidět jak se vyrábí keramika, pletou košíky či maluje na sklo.
Část školou povinných ale mohla jen závidět. Například Gymnázium v ulici Komenského v Příbrami přivítalo v pátek své studenty jako každý den. Dny ředitelského volna si tam totiž šetří především kvůli rekonstrukci budovy. Po následujícím státním svátku však budou moci zůstat doma i oni.
Takové štěstí jako děti, které nemusely do školy, měli i zaměstnanci některých větších příbramských podniků jako Zat nebo Ravak. To jsou však spíše výjimky. Našly se firmy, kde měli zaměstnanci napilno i na samotný Svátek práce a o tom, že by tomu tento týden bylo jinak, si mohou nechat jenom zdát.