Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Brdech cvičí vojáci, kteří brzy odletí do mise v Kosovu

Brdy/ Příslušníci 13. kontingentu budou v Kosovu zajišťovat bezpečnost podél administrativní hranice se Srbskem.

16.6.2008
SDÍLEJ:

V tomto týdnu vrcholí přípravy vojáků do mise KFOR v KosovuFoto: Michal Prejzek

Příslušníci 13. kontingentu Armády ČR mise KFOR cvičí už druhý týden ve Vojenském újezdu Brdy. „Všichni vojáci 13. kontingentu mají v Brdech odborně taktické cvičení,“ řekl velitel kontingentu podplukovník Jiří Roček s tím, že toto cvičení, ve kterém si vojáci vyzkoušejí reálné situace ve dne i v noci, bude finální prověrkou stavu připravenosti před samotným výjezdem do místa operace v Kosovu.
Výcvik je zaměřen i na střeleckou přípravu z brokovnic, ručních a pěchotních zbraní, včetně házení ručních granátů. Vojáci si také procvičí průpravu na zvládání demonstrací – takzvaný CRC výcvik, kontrolu propouštěcích míst, procvičení zadržovacích procedur a především součinnost s vrtulníkem, jako je navádění na přistání, nasedání a následné vysazení vojáků v prostoru plnění úkolů.
„Připravený je scénář, který vojákům bude simulovat reálné situace, které mohou v Kosovu nastat, a na které budou muset včas a správně reagovat,“ dodal Roček.
K hlavním úkolům 13. kontingentu AČR v Kosovu bude patřit zajištění bezpečného a klidného prostředí pro všechna etnika v prostoru odpovědnosti, boj s organizovaným zločinem a monitorování situace podél administrativní hranice mezi Kosovem a Srbskem. Z toho vyplývá i cíl této mise, která má zabezpečit a umožnit výstavbu demokratické společnosti na tomto území a volný pohyb osob pro všechna etnika.
Mechanizované roty D-COY a záložní rota F-COY, zahájily výcvik už počátkem roku. Podplukovník Roček připomněl, že s ohledem k politickému vývoji v Kosovu a Srbsku se i nadále dají očekávat demonstrace srbské populace na hraničních přechodech v prostoru odpovědnosti. Proto byla příprava vojáků především soustředěna na zvládání demonstrací, se kterou jim pomáhali zkušení instruktoři z řad Policie České republiky a vojenské policie. Po ukončení cvičení se příslušníci 13. kontingentu AČR mise KFOR budou připravovat na slavnostní nástup, který se uskuteční 3. července na Svaté Hoře v Příbrami. „Pro představitele místní samosprávy, ale i armádu se 18. června připravuje v rámci odborně taktického cvičení prezentační den. Přílušníci mise KFOR předvedou také zásah proti demonstrantům, činnost patroly a mimo dalších ukázek i zásah záchranného sboru,“ doplnil tiskový mluvčí 13. kontingentu kapitán Michal Prejzek.

Autor: Karel Hutr

16.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sídliště Křížáky v Příbrami.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Ilustrační foto

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Příbramsko – Dva zástupci příbramského okresu ve fotbalové Divizi A mají za sebou další odehrané kolo. Dobříš v něm zavítala na půdu lídra soutěže z Karlových Varů a Sedlčany přivítaly na domácím hřišti Petřín Plzeň.  

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení