Pro více než tři tisíce lidí z Březnice a dalších lidí z přilehlých vesnic byli po několik let k dispozici jeden až dva stomatologové. Po letošních letních prázdninách ale zůstal v Březnici pouze zubař Antonín Boltnar.

Vzhledem k vytíženosti a tlaku ze stran pacientů dokonce hrozilo, že březnickou ordinaci opustí i on. „Převis pacientů je obrovský. Není v našich silách nové pacienty přijmout a ošetřit všechny pacienty z praxe bývalých lékařů. Průměrně jsem tak ošetřil 23 pacientů denně, na jednoho pacienta jsem měl tedy zhruba 15 až 20 minut," řekl už dříve Boltnar. Vedení města proto ordinace po odchodu lékařů odkoupilo a znovu je vybavilo. Celkem tak do zařízení ordinací investovalo téměř milion korun. Nakonec se podařilo sehnat dalšího stomatologa.

Od začátku prosince se tak lidé mohou objednat i k Václavu Svozilovi. A bude zřejmě ještě lépe. „Václav Svozil řekl, že přijme každého. Pokud by byl velký zájem, tak by se další ordinace mohl ujmout čerstvý absolvent. Celkem by tak měli ordinovat tři lékaři," sdělil Příbramskému deníku starosta Petr Procházka.

Najít zubaře na Příbramsku není nejjednodušší, nedostatkem dentistů se zabývají v Rožmitále i v okresním městě.