„Naším cílem je vychovávat z dětí se zájmem o techniku inženýry pro 21. století a pro průmysl 4.0 založené na principu volnočasových aktivit. Chceme, aby děti nebyly jen uživateli technologií, ale pronikly do hloubky,“ říká spoluautor celého projektu Radek Vrňák.

Obzory v oblasti počítačů a digitálních technologií si mohou přijít rozšířit jak děti a mládež, tak i dospělí a senioři.

Programování, robotika, modelování ve 3D, nebo natáčení videa na youtube představuje jen hrstku z pořádaných aktivit. Zájemci o vědu a techniku budou mít k dispozici šest moderních učeben vybavených počítači, tablety, drony, 3D tiskárnami, akčními 4K kamerami, roboty pro výuku programování, stavebnicemi LEGO Boost, LEGO Mindstorms nebo Boffin či brýlemi na virtuální realitu.

Do budoucnosti chce být Technická akademie Březnice pevnou součástí neformálního vzdělávání v České republice. „Kroužky pro děti a rekvalifikační kurzy pro dospělé zahájíme v září,“ dodal Radek Vrňák. Co všechno TECHAK nabízí, se může veřejnost přesvědčit na vlastní oči při Dni otevřených dveří v úterý 10. září.