Síly docházejí už i samotným lékařům, kteří jsou pod neustálým tlakem. A zavaleni, v lepším případě, prosbami od nemocných. Dříve byli lékaři dokonce vystavěni i výčitkám a urážkám ze strany netrpělivých pacientů. „Mně i paní Veltruské (zdravotní sestra Antonína Boltnara, pozn.red.) už docházejí jak fyzické tak hlavně psychické síly," sdělil Příbramskému deníku březnický stomatolog Antonín Boltnar.

Poptávka po nových dentistech je akutní. Současná stomatoložka Jaroslava Jiráčková v dubnu končí a také bez náhrady. Najdou se tedy nakonec další lékaři?

„Stav zubních lékařů je stále neutěšený, ale naše snaha bude částečně naplněna, neboť ordinace po Haně Šuňavské je znovu vybavena. Zařízení jsme zakoupili z rozpočtu města a je podepsaná smlouva se zubním lékařem, který by měl ordinovat od začátku dubna," dodal k celé situaci místostarosta Březnice Petr Procházka.

Město se navíc rozhodlo, že odkoupí i zařízení z ordinace Částkové. Celkem město za vybavení obou ordinací zaplatilo téměř milion. Antonín Boltnar tedy nezůstane se svou praxí sám.

„Naším cílem ale je, aby v Březnici byly v provozu ordinace tři. Nabízíme proto zařízenou ordinaci a jsme připraveni nabídnout i byt," láká stomatology do Březnice místostarosta.