Situace je taková, že zde ordinují dva lékaři, Antonín Boltnar a Hana Částková, která v nedávné době nastoupila na mateřskou dovolenou a zastupuje ji Jaroslava Jiráčková.

„Převis pacientů je obrovský. Není v našich silách nové pacienty přijmout a ošetřit všechny pacienty z praxe bývalých lékařů. Jen za páteční dopoledne jsem ošetřil 17 pacientů a objednáno mám až do konce června. Nedovedu si představit, že bych přijal dalších tisíc pacientů, to je i fyzicky nemožné," řekl Příbramskému deníku Antonín Boltnar.

Podobně je na tom i Jaroslava Jiráčková. Situace je velmi vyhrocená a dochází prý i k slovnímu napadání lékařů, kteří i tak pracují pod velkým tlakem a pacientům se snaží poskytnout kvalitní péči.

„Obracel jsem se na Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, stomatologickou komoru a krajský úřad, ale zatím jsme stále bez pomoci a situace není dlouhodobě udržitelná," říká Boltnar a dodává, že samozřejmě pacienty s ohrožením na životech ošetří.

Kdy se tedy Březničtí dočkají náhrady za chybějícího lékaře? Zeptali jsme se na krajském úřadu.

„Za dostupnost zdravotní péče jsou odpovědné zdravotní pojišťovny. Pokud pacient nemá v dosahu lékaře příslušné odbornosti, má se obrátit na svojí zdravotní pojišťovnu, která je podle zákona povinna mu lékaře zajistit. Jakým způsobem hodlají zdravotní pojišťovny chybějícího lékaře nahradit, není dosud krajskému úřadu známo," řekla Příbramskému deníku tisková mluvčí Nicole Mertincová a dodala, že obecně platí, že krajský úřad vyhlásí výběrové řízení na poskytování a úhradu zdravotní péče tehdy, pokud o to požádá poskytovatel zdravotních služeb, tedy lékař či zdravotnické zařízení nebo zdravotní pojišťovna.