Podle zkušeností z loňska se přihlásí na akce určitý počet zájemců, ale potom se na nich navíc objeví také další lidé, kteří do poslední chvíle nevěděli, zda se jim podaří zúčastnit se a proto se raději nehlásili. Bez dobrovolníků by se podobné akce neobešly. V loňském roce pouze čtyři členové organizace Českého svazu ochránců přírody Střední Brdy při Podbrdském ekocentru Fabián dokázali Drkolnov zbavit půl tuny odpadků. "Uklidili jsme kolem půl tuny odpadu, z čehož máme velkou radost," řekl tehdy Lukáš Tůma, předseda organizace.

Jak informovala tisková mluvčí Města Příbrami Pavlína Svobodová: „Město Příbram se i letos zapojí do celostátní akce nazvané Ukliďme Česko. Skupiny dobrovolníků budou v různých částech města uklízet volně pohozené odpadky a černé skládky,“ popisuje Pavlína Svobodová, čeho se úklid bude týkat. A dále pokračuje: „ Letos se úklid uskuteční v sobotu 7. dubna. Město zajistí likvidaci veškerého vysbíraného odpadu a dobrovolníkům poskytne ochranné rukavice a pytle. Akci zajišťuje Odbor životního prostředí.“ Na úklidovou akci v Příbrami je zatím možné se jako dobrovolník hlásit, zatím přibližně 100 volných míst stále je.

V Dobříši v termínu od pondělí 16. do neděle 22. dubna město zaštituje úklid veřejných prostranství i okolí města. Zajišťuje organizaci, potřebný materiál pro sběr odpadu i jeho svoz. V případě zájmu mohou lidé kontaktovat odbor výstavby a životního prostředí MěÚ Dobříš osobně, telefonicky, či e-mailem. Tisková mluvčí města Nikol Sevaldová přiblížila soutěž, která se bude při úklidu konat: „Při úklidu, pro odlehčení pracovního nasazení, organizujeme opět soutěž o největší kuriozitu, která se při této činnosti nalezne. Tři kolektivy objevitelů nejzajímavějšího předmětu získají sladkou odměnu. Soutěž je nutné brát jako kolektivní hru pro zábavu při pomoci přírodě. Přihlásit se lze zasláním fotografie nalezeného předmětu nejlépe na e-mailovou adresu. Vyhodnocení zaslaných materiálů a vyhlášení výherců bude provedeno v týdnu po ukončení akce,“ láká zájemce Sevaldová.

V Rožmitále pod Třemšínem úklid v sobotu 7. dubna organizuje Marie Štěchová. Takto vyzývá účastníky, aby se k akci připojili: „Chodíte rádi na procházky po Rožmitálsku a nenechá vás chladným pohled na odhozené PET lahve a jiné odpadky? Věřím, že nejsme sami a i vy budete mít zájem se přidat se k celorepublikové úklidové akci! Ať máme krásný jarní Rožmitál!“

Likvidaci odpadů budou zajišťovat Technické služby Rožmitál pod Třemšínem a týden předem bylo přihlášeno již deset dobrovolníků.

V Březnici úklid organizují dobrovolní hasiči. Uklízet se bude především kolem pozemních komunikací a vybrané lokality. Po skončení hasiči zvou na opékačka buřtů na dvorku v hasičárně. Likvidaci odpadů zajistí Technické služby Březnice a přihlášeno je již 19 účastníků.

Uklízet se bude i v Novém Kníně. Cílem úklidu bude uklidit obec a likvidace drobných černých skládek. Organizuje ho ČHJ Libčice a sraz účastníků bude v 8.30 před hasičskou zbrojnicí v Libčicích u Nového Knína. Přihlášeno je už 35 dobrovolníků, ale volná místa pro zájemce stále jsou.

14. dubna od 9 do 16 bude uspořádán každoroční jarní úklid v Rybníkách, Dolíku, Libicích, Budínu a v přilehlých lesů a okolí hlavní cesty na Dobříš. Sraz účastníků je v 9 hodin na hřišti v Rybníkách a rodiny s dětmi jsou vítány, po úklidu se mohou těšit na lehké občerstvení. Vybavení pro úklid bude zajištěno a likvidaci odpadů zajistí Rumpold.