Děti poznají vojenskou techniku a prostory, kde se vojáci pohybují. Na všechny čekají ukázky vojenské techniky, ručních zbraní, pozorovacích prostředků a dalších pomůcek. Den bude věnován také představení hasičské jednotky Střediska obsluhy výcvikového zařízení Brdy, zásadám první pomoci i policejnímu zásahu.

Na sobotu se zas mohou těšit děti v Tochovicích. Ve 14 hodin se sejdou u rybníku Džbán a čekají je rytířské souboje, střelba z luku a kuše, ukázky historické zbroje, házení míčků na dráčka, jízda na ponících, ukázka hasičské techniky a další atrakce. „Na hladovce čekají rybářské hody, pečený pstruh, kapr na roštu a opékání špekáčků," zve na akci Jana Duspivová z Tochovic.

Oslavy už mají za sebou například děti v Březnici i v Příbrami. V areálu Nového rybníku bylo o víkendu připraveno několik herních stanovišť a nebo vystoupení mažoretek.

V Březnici se o zábavu pro nejmenší pravidelně stará Mateřské centrum Pampeliška. Děti plnily několik úkolů, za které dostávaly sladké odměny. „Zúčastnilo se celkem 90 dětí a okolo 80 dospělých. Připravili jsme celkem osm stanovišť, které byly tématicky laděny do pohádek z večerníčků," přiblížila Lenka Motejzíková z Mateřského centra Pampeliška.

Dětskou oslavu si můžete užít trošku netradičně, třeba na výstavě Poznejte se v Galerii Františka Drtikola v Příbrami. Co si takhle vyzkoušet svůj vlastní postřeh a odhad?