Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Korkyni je dětský domov, kde to umí tak trochu jinak

Korkyně - Věděli jste, že nedaleko Nového Knína v obci Korkyně stojí dětský domov? A věděli jste, že to byl první soukromý dětský domov v České republice? V současné době v něm žije 20 dětí ve věku od 8 o 23 let. A v čem je tento dětský domov výjimečný?

10.5.2013
SDÍLEJ:

Dětský domov Korkyně.Foto: archiv domova

V dětském domově Korkyně se již od počátku fungování uplatňuje přístup respektu k dítěti jako jedinečné osobnosti.

„Zájem dítěte a jeho individuální potřeby jsou hlavním kritériem při řešení situace každého dítěte, které v domově žije. V praxi to znamená, že nás zajímá vše, co je pro dítě důležité. Odkud přichází, jaký má vztah se svými rodiči, prarodiči či jinými blízkými osobami. Zajímá nás, co rádo jí, co rádo dělá. Mluvíme s ním o tom, co by si přálo, co ho trápí či z čeho má strach. To nám umožňuje dítě poznat a pomoci mu projít obtížnou situací umístění do dětského domova s co nejmenšími šrámy na duši," říká Tereza Jandová, ředitelka dětského domova Korkyně.

Díky tomuto přístupu se postupně podařilo v dětském domově vybudovat službu podpory původních rodin umístěných dětí. Jak se totiž ukázalo, přetrhání vazeb s rodiči a blízkými dětem obrovsky škodí.

„Vztahy s rodiči, na rozdíl od vztahu s vychovatelem, jsou trvalé. To je důvod proč je důležité tyto vztahy pomoci budovat a upevňovat. Rodiny jsou v nelehké životní situaci, která jim znemožňuje o své děti dobře pečovat. My se snažíme o to, abychom jim pomohli toto období překonat, vybavit je takovými dovednostmi, aby se do něho již nedostali. V některých případech nejsou rodiče s námi schopni spolupracovat, jedná se např. o drogově závislé rodiče, v takových případech hledáme babičky, tetičky a další osoby, které by se do péče o děti mohly zapojit," doplňuje ředitelka Jandová. Díky této službě se dokonce podařilo několik dětí vrátit zpět do péče vlastních rodičů či širších rodin.

Nejtěžší je pro dětský domov získávat finanční prostředky, ze kterých mohou platit nejen výše popsané služby, ale i volnočasové aktivity dětí, výlety či opravy domu.

„Jsme závislí na darech lidí, kteří se rozhodnou podpořit naší práci. Spustili jsme nové stránky s aktuálními informacemi o domově. Pracujeme na otevření „e-shopu darů", kde si každý může vybrat naprosto konkrétní účel finanční podpory domova. Firmy nám mohou pomoci i službou zdarma. Za každou pomoc jsme rádi. Díky ní můžeme dětem dávat to, co opravdu potřebují," dodává ředitelka.

Chcete podpořit Dětský domov Korkyně? Více informací získáte na stránkách www.ddkorkyne.cz nebo na tel.čísle 725 783 688.

Hana Čechová

Autor: Redakce

10.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Ilustrační foto

Kam na fotbal: 1. FK Příbram přivítá Ústí nad Labem

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

K pouti do Sanatiága inspiroval Jindřicha Smítku filmový dokument

Příbram – Filmový dokument o pouti do Santiaga de Compostelo stál u zrodu nápadu Jindřicha Smítky jednou se na tuto pěší cestu vydat. Od myšlenky k činu mu to sice trvalo zhruba ještě deset let, ale nyní má svůj splněný sen za sebou a přemýšlí o dalších cestách. O pouti do Santiága nyní pořádá besedy. Ve středu se jedna konala v Příbrami a další se uskuteční v polovině listopadu v Lázu. 

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Příbram - Dvě legendy divadla Semafor Jiří Suchý a Jitka Molavcová vystoupí v příbramském divadle. V jejich podání zazní největší hity nejen autorské dvojice Suchý Šlitr, které stačily během své existence zlidovět. 

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Sedlčany – Starosta Sedlčan Jiří Burian před časem avizoval, že na 16. října svolá zastupitele města. Hlavním bodem programu měla být modernizace autobusového nádraží tedy přestupního terminálu, konkrétně způsob financování. To se ale nestalo. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení