„Za velký úspěch považuji, že účastníci akce se rozdělili do pěti úklidových skupin. Takovýto velký počet byl vytvořen poprvé,“ konstatoval starosta obce František Bártík. Skupiny šly po různých trasách ke společnému cíli, kterým byla myslivecká chata u Památníku Vojna.

Samotný úklid se konal podél silnice směrem na Ostrov, kde byla zlikvidována černá skládka v porostu a na druhou stranu na Milín, „ke křížku“ a vjezdu do areálu Ligmetu, dále pak kolem rybníku Stříbrný a lesem směrem k Památníku Vojna. Na myslivecké chatě byla akce ukončena.

Tam se také účastníci občerstvili a pobavili. Během volné zábavy si opekli na ohni uzeniny, zakousli sladkost, jak kdo podle chuti chtěl. Pro menší dobrovolníky za snahu a pomoc připravil Myslivecký spolek Žežice drobné dárečky s mysliveckou tématikou. Kdo chtěl, mohl si nechat „vytetovat“ rostlinný či zvířecí motiv. „Je vidět, že výchova k ekologii a úcta k přírodě není v dnešní době samozřejmostí, a proto je dobře, že se do této akce zapojili i ti nejmenší. Pocit ze záslužné a dobře odvedené práce byl odměnou všem účastníkům akce,“ dodal na závěr starosta Lazska.