K události byli vysláni profesionální hasiči z Příbrami, kterým vyjely na pomoc dobrovolné sbory obcí Březnice, Hvožďany, Příbram VI-Březové Hory a Rožmitál pod Třemšínem. Po příjezdu k události byl už objekt o půdorysu 25 x 5 metrů celý v plamenech a velitel zásahu požádal o posilové jednotky. V rámci mezikrajské spolupráce tak vyrazily i jednotky SDH obcí Bělčiče, Blatná a Lnáře ze sousedního okresu Strakonice. Zároveň byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

"Požár se podařilo lokalizovat za necelou hodinu od příjezdu první jednotky na místo události. Poté začala redukce jednotek a došlo ke snížení poplachového stupně. Následovalo rozebírání konstrukce objektu, na kterém se vlivem požáru propadla celá střecha, vyhledávání skrytých ohnisek a jejich dohašování. Zásah byl ukončen před čtrnáctou hodinou, kdy také byla ohlášena likvidace. Na místě byla ponechána na dohled dobrovolná jednotka z Hvožďan, která v osm hodin večer požářiště opět kontrolovala a pak také odjela na svoji základnu," uvedl Ladislav Holomčík, mluvčí středočeských hasičů.

Příčinou vzniku požáru rodinného domu, který sloužil k rekreaci, se zabývá vyšetřovatel z Příbrami spolu se svým krajským kolegou. "Přímé škody vyčíslila majitelka na čtyři a půl milionu korun, uchránit se podařilo hodnoty v částce 300 tisíc korun. Při požáru ani v průběhu zásahu nebyl nikdo zraněn," dodal mluvčí.