Nešťastně zamilovaný muž napadl v blízkosti Kulturního zařízení Mníšek pod Brdy svojí bývalou přítelkyni nožem. Na pomoc jí přispěchali členové rodiny a strhla se potyčka, při níž dva lidé utrpěli zranění. „Oba jsou pobodaní do hrudníku, jeden z nich má také zranění na krku,“ upřesnila mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Ta také potvrdila, že posádky čtyř sanitek, které se sjely na místo, poskytly pomoc ještě dalšímu muži. „Byl to pachatel, který byl postřelen na útěku,“ řekla Deníku Janečková. To, že se na místě střílelo, potvrdil i mluvčí policie Praha – venkov Zdeněk Chalupa.

„Útočník ohrožoval nožem několik lidí. Na výzvu přivolané hlídky policistů však nereagoval, naopak napadl i ji. Jelikož násilník hlídku neuposlechl, a také se pokoušel o sebepoškozování, policisté použili zbraň a zasáhli ho do spodní části těla,“ řekl Chalupa s tím, že případ je v prvopočátku a bližší informace nejsou ke zveřejnění.

Případ převzala Inspekce ministerstva vnitra, která prozkoumá oprávněnost střelby. „Mohu potvrdit, že jsme převzali případ střelby policistů při služebním zákroku, při němž byla zraněna jedna civilní osoba,“ řekla mluvčí Inspekce ministerstva vnitra Martina Lídlová.