„V letošním roce se podruhé setkáváme u odhalování pamětní desky, tentokrát panu Václavu Bedřichovi. Jsem rád, že mohu být u těchto významných událostí. Ode dneška si vždy, když se budu se synem dívat na večerní pohádku, vzpomenu, že člověk, který stojí za znělkou Večerníčka a podepsal se pod řadu krásných příběhů, se narodil u nás v Příbrami,“ řekl po odhalení pamětní desky starosta.

Václav Bedřich se narodil 28. srpna 1918 ještě v Rakousko-Uhersku, tedy přesně dva měsíce před vyhlášení samostatného Československa. Od dětství velmi rád kreslil, kromě toho byl i vášnivým skautem a dlouholetým členem legendárního příbramského skautského oddílu Roveři. Vystudoval zdejší gymnázium a po jeho ukončení byl přijat na právnickou fakultu v Praze.

V roce 1939 krátce po německé okupaci ze školy odešel, absolvoval kurz reklamy a módního kreslení a poté nastoupil do filmových ateliérů ATIF, kde se brzy stal předním animátorem. Po válce přešel do studia Bratři v triku, kde pracoval pod vedením Jiřího Trnky.

Václav Bedřich se zaměřil na tvorbu pro děti a v 60. letech 20. století stál například na počátku historie Večerníčka, kdy režíroval první večerníčkovou sérii O televizním strašidýlku. Stojí také za proslulou znělkou tohoto oblíbeného pořadu pro děti, která je dnes nejstarší stále používanou televizní znělkou vůbec. Mezi jeho další tvorbu patří například Maxipes Fík, Bob a Bobek či Štaflík a Špagetka.