Vzniknout by mělo v městské části Zdaboř mezi hobbymarketem OBI a kruhovým objezdem. Samotná provozovna má mít rozlohu 250 metrů čtverečních a součástí má být i venkovní posezení a parkoviště pro 14 vozidel s jedním místem pro invalidy. V současné době běží stavební řízení celé stavby.

Proto se také dostalo na jedno z posledních jednání rady města. „Rada udělovala souhlas s umístěním stavby v ochranném pásmu vodohospodářských sítí, což je jedna ze součástí řízení o stavebním povolení. O osudu KFC sice ještě není úplně rozhodnuto, nicméně ten proces probíhá,“ konstatoval příbramský starosta Jan Konvalinka.

Přestože ještě stavba tohoto zařízení není stoprocentně potvrzena, tak veřejnost na sociálních sítích několik dní o tomto tématu poměrně živě diskutuje. Část veřejnosti se už nemůže dočkat, druhá by se bez zařízení tohoto typu klidně obešla. „Raději bych v Příbrami viděl McDonald než KFC,“ napsal na sociální síť Facebook například Vlastimil Brett.

„Super nápad… ještě Mekáč a Mobelix a třeba HM nějaký a třeba ještě nějaký nový aquapark, nějaké herny pro děti, které budou součástí zahrádek restauraci a už to bude možná trochu připomínat město,“ napsal další diskutující Tomáš Suchan.

Najdou se ale také názory, které bujaré nadšení nesdílí. „ Dva roky není město schopné opravit silnici, která se několikrát zhroutila… změnu vedení, už mě to nebaví,“ uvádí Jitka Bečvář Kymlová. Další diskutující si zase myslí, že se podobný provoz v Příbrami zkrátka nevyplatí. „Raději podpořím klasické restaurace ve městě, některé mají i docela dobrou úroveň,“ míní Jan Kotlík, podle kterého si McDonald dělal ve městě analýzu, ze které vyplynulo, že se provoz takového zařízení v Příbrami nevyplatí.

Pravdou je, že o místa, kde se v Příbrami lze dobře najít není nouze, ovšem některým městským částem nadále chybí některé výdobytky moderní doby jako například bankomaty. Aspoň po jednom volají obyvatelé Březových Hor. Nejbližší bankomat je od této části Příbrami 15 až 20 minut chůze.

S požadavkem na umístnění  alespoň jednoho bankomatu se koncem loňského roku obrátili na místostarostu Martina Buršíka členové březohorského osadního výboru. „Odeslali jsme dotaz na Českou spořitelnu i Komerční banku s požadavkem, že bychom chtěli na náměstí J. A. Alise vystavět bankomat. Obě banky provedly své analýzy a shodně odpověděly, že v této lokalitě nemají dostatek svých klientů a nejsou ochotny financovat ani stavbu bankomatu, ani případné provozní ztráty,“ vysvětlil místostarosta Martin Buršík.

Ten se zavázal tuto možnost prověřit. Podle příbramského místostarosty žije na Březových Horách dostatek lidí, nicméně zatím nejbližší bankomaty pro tuto část města jsou buď u Kauflandu nebo u Billy na Drkonlnově.