Nové dětské hřiště v hodnotě 1,5 milionu Kč vybojovali místní obyvatelé v hlasování společnosti Lidl. Město bojovalo v kategorii měst od 25 do 100 tisíc obyvatel. Druhé a poslední postupující místo v kategorii městu zajistilo 2.196 hlasů.

A na co se mohou děti s rodiči těšit při slavnostním otevření? „Program odstartuje v 10 hodin, kdy bude společností Lidl oficiálně předán symbolický klíč od dětského hřiště do rukou vedení města. V 10:30 hodin začne vystoupení oblíbeného Michala z Kouzelné školky a poté se bude v každou celou hodinu konat divadelní představení o Rákosníčkovi," přiblížila Jitka Vrbová, mluvčí společnosti.

Po celou sobotu mohou děti dovádět na hřišti a plnit disciplíny, za které budou odměněny dárkovou taškou. Připraveno bude malování na trička či obličej a chybět nebude maskot hřiště – Rákosníček, s nímž se děti i rodiče mohou vyfotit. „Lidl odstartoval projekt na podporu volnočasových aktivit dětí v roce 2012 a je naplánován do roku 2019. Aktuálně už je postaveno více než 50 Rákosníčkových hřišť. Při realizaci konceptu se společnost spojila s autorem oblíbené kreslené postavičky Zdeňkem Smetanou, který byl nápadem nadšen a podpořil ho," dodala mluvčí.

Hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka nabízí k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nechybí kolotoč a různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky.