„Doprava se tam očekává výrazně vyšší v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí aquaparku a máme i odborníky potvrzené, že kruhový objezd v této lokalitě dopravu zklidní. Některá vozidla jedoucí po třídě Osvobození už nyní nerespektují povolenou rychlost,“ vysvětlil starosta Jan Konvalinka (ANO).

Původně se na objezdu mělo pracovat už letos, ale nakonec byla akce odložena, protože mělo dojít k opravě mostu v Husově ulici a hrozilo uzavření dvou významných dopravních tepen ve městě současně. Bohužel nyní je už známo, že oprava mostu se také o rok posouvá.

Další kolizní investicí je také plánovaná oprava Milínské ulice. Ta je také jednou z hlavních silnic města a souběžná stavba objezdu by vyvolala v příbramské dopravě stejný kolaps, jako v případě souběhu s Husovou ulicí.

Dalším problémem, se kterým se stavba okružní křižovatky u bazénu potýká, je přeložení kabelů vysokého napětí. Ty vedou pod současnou křižovatkou. „Samozřejmě to celý projekt prodraží asi o milion korun,“ dodal Konvalinka.

Zastupitel za ODS Miroslav Peterka ale na červnovém zastupitelstvu v souvislosti s výstavbou kruhové objezdu vyslovil pochybnosti v tom smyslu, že ve směru od Q-klubu budou řidiči vjíždět na něj do kopce. „A ne každý rozjezdy do kopce úplně zvládá a obávám se, že se tam mohou tvořit fronty,“ řekl Peterka na zasedání zastupitelstva.