Nový pavilon vyrostl na místě původní budovy. Ta musela být zdemolována, protože její konstrukce neumožnila bez složitého zásahu přístavbu dalšího parta.

„Nový pavilon nabídne moderní a příjemné prostředí nejen pacientům, ale i personálu. Vyzdvihnout bych chtěl monitorované pokoje v rámci dětské jednotky intenzivní péče, do kterých je přímý výhled z centrálního místa na oddělení, takže kromě elektronických monitorovacích systémů nechybí ani lidský dohled. Jsem velmi rád, že se stavbu podařilo dokončit i v této turbulentní době a děkuji za to všem zúčastněným stranám,“ řekl k otevření ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada.

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková považuje investice do krajských nemocnic za klíčové. „Zvyšování kvality poskytované zdravotní péče ve Středočeském kraji je jednoznačnou prioritou. V Příbrami otevíráme moderní a přívětivý pavilon primárně určený pro dětské pacienty. Právě oni nesou hospitalizaci velmi těžce. Hezké prostředí kolem nich jim pobyt v nemocnici alespoň trochu zpříjemní,” uvedla hejtmanka Petra Pecková.

Rekonstrukce sousedního pavilonu začne v červenci 

Nový pavilon N nabízí celkem 4 nadzemní podlaží, ve kterých najdou zázemí veškeré dětské obory a lůžkové oddělení ortopedie. Dočasně, po dobu rekonstrukce sousedního pavilonu D2, zde bude sídlit i ambulance ORL. 

Demoliční a stavební práce trvaly dva roky. Cena celého díla, včetně vnitřního vybavení, je 150 milionů korun, přičemž akce je financována Středočeským krajem prostřednictvím úvěru z EIB.

Během července 2023 pak začnou stavební práce v rámci rekonstrukce sousedícího pavilonu D2. Hotovo by mělo být zhruba za rok a půl.

„Jsem velmi rád, že se podařilo dokončit I. etapu tohoto projektu, tedy výstavbu pavilonu N, ve stanoveném termínu a opět oceňuji jeho celkovou promyšlenost. Za to patří MUDr. Holobradovi a jeho týmu velké poděkování. Přeji si, aby zde naši malí pacienti našli nejen pomoc, které se jim zde dostává, ale aby se zde cítili v bezpečí. Zároveň si budu přát, aby i druhá etapa spočívající v rekonstrukci pavilonu D2 běžela dle harmonogramu,“ dodal Pavel Pavlík, náměstek hejtmanky Středočeského kraje.