Nový pavilon vyrostl na místě původní budovy. Ta musela být zdemolována, protože její konstrukce neumožnila bez složitého zásahu přístavbu dalšího parta.

Nový kemp Riviéra Zbečno nedávno prošel kompletní rekonstrukcí.
Vodácká sezona začíná. V kempech u Berounky to žije hlavně o víkendech

„Nový pavilon nabídne moderní a příjemné prostředí nejen pacientům, ale i personálu. Vyzdvihnout bych chtěl monitorované pokoje v rámci dětské jednotky intenzivní péče, do kterých je přímý výhled z centrálního místa na oddělení, takže kromě elektronických monitorovacích systémů nechybí ani lidský dohled. Jsem velmi rád, že se stavbu podařilo dokončit i v této turbulentní době a děkuji za to všem zúčastněným stranám,“ řekl k otevření ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada.

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková považuje investice do krajských nemocnic za klíčové. „Zvyšování kvality poskytované zdravotní péče ve Středočeském kraji je jednoznačnou prioritou. V Příbrami otevíráme moderní a přívětivý pavilon primárně určený pro dětské pacienty. Právě oni nesou hospitalizaci velmi těžce. Hezké prostředí kolem nich jim pobyt v nemocnici alespoň trochu zpříjemní,” uvedla hejtmanka Petra Pecková.

Rekonstrukce sousedního pavilonu začne v červenci 

Nový pavilon N nabízí celkem 4 nadzemní podlaží, ve kterých najdou zázemí veškeré dětské obory a lůžkové oddělení ortopedie. Dočasně, po dobu rekonstrukce sousedního pavilonu D2, zde bude sídlit i ambulance ORL. 

Demoliční a stavební práce trvaly dva roky. Cena celého díla, včetně vnitřního vybavení, je 150 milionů korun, přičemž akce je financována Středočeským krajem prostřednictvím úvěru z EIB.

Během července 2023 pak začnou stavební práce v rámci rekonstrukce sousedícího pavilonu D2. Hotovo by mělo být zhruba za rok a půl.

O Korunovaci je možné se dozvědět také na pěti informačních panelech, které jsou až do 20. června umístěny v ulicích města.
Panely mapující téměř třísetletou historii Korunovace jsou v ulicích Příbrami

„Jsem velmi rád, že se podařilo dokončit I. etapu tohoto projektu, tedy výstavbu pavilonu N, ve stanoveném termínu a opět oceňuji jeho celkovou promyšlenost. Za to patří MUDr. Holobradovi a jeho týmu velké poděkování. Přeji si, aby zde naši malí pacienti našli nejen pomoc, které se jim zde dostává, ale aby se zde cítili v bezpečí. Zároveň si budu přát, aby i druhá etapa spočívající v rekonstrukci pavilonu D2 běžela dle harmonogramu,“ dodal Pavel Pavlík, náměstek hejtmanky Středočeského kraje.