To ostatně připomněl ředitel nemocnice Stanislav Holobrada. „V minulosti nebyly úplně nejlepší vztahy mezi nemocnicí a stomatology, ale ti se nyní sami ozvali s nabídkou společné pohotovostní ordinace pro akutní stavy. To samé se dá říci i o spolupráci s praktickými lékaři,“ vzpomíná na začátek vypuknutí pandemie Holobrada.

ON-LINE reportáž o koronaviu najdete ZDE

Podle ředitele Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbrami byla nejdůležitějším bodem spolupráce její rychlost. „Objevil se jeden pacient v onemocněním covid-19 v domě s pečovatelskou službou a do dvou dnů jsme s nemocnicí a městem měli připravený plán, jak postupovat v případě případného šíření nemoci, což naštěstí nenastalo,“ doplnil ředitel centra Tomáš Cipra.

Kladně spolupráci v rámci krizového štábu, který ukončil svou činnost k 21. květnu, hodnotí i starosta Příbrami Jan Konvalinka. „Nastalá situace pro nás byla bezprecedentní, neznámá, nikdo z nás se s pandemií nesetkal. S panem ředitelem Holobradou jsme byli ve stálém telefonickém kontaktu. Řešili jsme aktuální otázky zdravotní péče a velmi úzce jsme spolupracovali na zřízení odběrného místa. Přínosem byla zcela automatická provázanost, rychlost a vstřícnost. Myslím, že v okamžiku, kdy by se obdobná situace opakovala, máme již postavené pevné základy,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.