„Chceme tam postavit toalety, přístřešek pro převlékání, uzamykatelné skříňky a vzniknout by tam mělo i woroutové a parkourové hřiště a nějakou lanovou věž s lanovou dráhou, kde by se dala cvičit stabilizace pohybu“ popisuje záměr města sedlčanský starosta Miroslav Hölzel. Chybět by neměly ani dobíjecí stojany pro elektrokola a další vymoženosti.

Město na tyto záměry bude žádat o dotaci z programu Rozvoje cestovního ruchu na ministerstvu pro místní rozvoj. Jedním z důvodů je, že lokalita je napojená i na Krčínovu cyklostezku vedoucí ze Sedlčan směrem na Sedlec-Prčice. Náklady na nové prvky město odhaduje na částku okolo 3,6 milionu korun. „V případě získání dotace bychom z ní mohli pokrýt až polovinu uznatelných nákladů,“ doplnil sedlčanský starosta.

Zhruba před deseti patnácti lety jako první vzniklo v tomto místě tréninkové fotbalové hřiště. Město později okolo něj vybudovalo asfaltovou pěšinu, která slouží i jako in-line dráha. „Později tam vzniklo i softbalové hřiště a provedli jsme tam i úpravu, aby se tam mohly konat závody v požárním sportu,“ připomněl Miroslav Hölzel.