Projekt zahrnuje dva objekty. V bytovém domě se čtyřmi byty budou v přízemí prostory společenského centra a obchodní jednotka. Druhá budova bude nezvykle řešená modlitebna.

„Netradiční je hlavně architektonická kompozice exteriéru modlitebny. Z těchto tvarů pak vychází samotné dispoziční řešení interiéru,“ uvedl Jan Hasík, ředitel společnosti HSF System, která projekt v Sedlčanech realizuje.

Poloha obou staveb a jejich prostorové rozměry jsou zvolené tak, aby korespondovaly s okolní zástavbou a navazujícím městským parkem, který se do budoucna plánuje.

Objekt modlitebna je monolitická železobetonová skořepinová konstrukce. Lehký obvodový plášť modlitební budovy je tvořený z prosklených fasád a hliníkového tahokovu.

Společenské centrum nabídne spoustu volnočasových aktivit. „V obchodní jednotce v přízemí bytového domu uvažujeme o charitativním obchůdku. Venkovní prostranství chceme využít na pořádání různých komunitních aktivit. V plánu už je například předvánoční charitativní jarmark,“ podotkl Radim Passer.