„Zájem návštěvníků o tyto přednášky nás již potřetí povzbudil k tomu, abychom projekt podali s žádostí o grantovou podporu na Ministerstvo kultury ČR, a už potřetí jsme uspěli. Více přednášek se již tradičně uskutečňuje v podzimních měsících, v říjnu a listopadu. Po velmi úspěšných přednáškách Josefa A. Zentricha – To nejlepší z bylin a Víta Syrového - Vliv stravy na tělesné a duševní zdraví člověka se posluchači mohou těšit ještě na tři přednášky,“ uvedla vedoucí sedlčanské knihovny Blanka Tauberová.
Ve středu 29. října v 18 hodin se uskuteční přednáška jihočeského lékaře a léčitele Jana Paloučka s mnohoslibným názvem Temperamenty.
Poté bude 12. listopadu opět od 18 hodin přednášet Josef Horník o Možnostech léčby civilizačních chorob pomocí přírodní čínské medicíny a zaměří se hlavně na rozdíly mezi západní a východní medicínou.
„Při poslední letošní přednášce tohoto cyklu se sejdeme ve středu 26. listopadu v 18 hodin a přednášející Zdeněk Holub pro ni zvolil téma Rozvoj osobnosti pomocí Barev. Všechny přednášky se uskuteční v komunitním Centru Lukáš, které je již rok součástí sedlčanské knihovny,“ doplnila knihovnice Blanka Tauberová.