V zahrádkářské kolonii Brod řádil mráz.

Úroda zmrzla už potřetí Antonínu Tučkovi. „Už se my to tady několikrát stalo a i jiným lidem. Je to tím, že z Žežic a Brd sem jde vítr a studená fronta. Na Brodu a v Příbrami je větší teplotní rozdíl. Už jsem myslel, že nebude mrznout, ale opět mrazy udeřily. Všechno mi to spadlo, i angrešty. To se ještě nestalo," dodal Tučko.

V zahrádkářské kolonii Brod řádil mráz.

Mám v velký vztek. V úterý jsem vyndala kytky z chalupy a přes noc mi všechny zmrzly. Měla jsem je schované před mrazíky. Pak je na jeden den vyndám a je po nich," postěžovala si Věra Koričanská s dodatkem, že letošní jaro bylo celkově hrozné, takže z úrody toho příliš nebude. „Zaměřím se na papriky ve skleníku a na odolnější kytky, které přežily," dodala pěstitelka.

V zahrádkářské kolonii Brod řádil mráz.

Zdeněk Škola si postěžoval spíše na mrazy po zimě, které mu poškodily terasu, která popraskala. „Nějaká úroda také zmrzla, ale horší byly mrazíky, které přišly po největší zimě. Ty byly tři. Nejhorší byl ten poslední. Třešně byly obsypané a všechno je pryč. Snažím se zaměřovat na okrasné květiny a zeleninu. Na zahrádce mám originální papriko-okurku," pochlubil se zahrádkář Zdeněk Škola.

V zahrádkářské kolonii Brod řádil mráz.

Jiří Šíma s manželkou rostliny před mrazy zakryli, takže větší škody nemají. „Letos jsme na zahrádce od dubna skoro každý druhý den. Manželka je nejvíce pyšná na kytky. Máme dobrou cibuli, česnek, kedlubny a rádi nakládáme naši řepu, okurky a také papriky," pochlubil se Deníku Jiří Šíma.