V souvislosti s nimi ale radnice řeší problém. Nedisponuje žádným místem, kde by se nepojízdné vozy mohly shromažďovat. „Nemáme je kam odtáhnout. Taková plocha musí navíc splňovat ekologické i bezpečnostní požadavky, protože z těch vozidel často unikají provozní kapaliny. A i když je odtáhneme, tak stále někomu patří a vy pracujete s něčím majetkem,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

Radnice už vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele zpevněné plochy, která má vzniknout u areálu sběrného dvora a kompostárny. Toto řízení bylo ale zrušeno. Jan Konvalinka ale zdůraznil, že bude vyhlášené znovu. „Se samotnou stavbou počítáme v příštím roce,“ dodal.

Zatím radnice vede jednání s vlastníky několika velkých pozemků, mezi kterými je například statní podnik DIAMO, o možnosti zapůjčení či pronájmu prostor na shromažďování odtažených vraků. Současně město prostřednictvím úřední desky vyzývá majitele jednotlivých nepojízdných vozidel, jenž blokují parkovací místa, což je případ především oblasti sídliště, aby je odstranili. Bohužel úspěšnost tohoto postupu je zcela minimální. Podle starosty doslova v jednotkách procent.

O problému nepojízdných aut diskutuje také veřejnost, mimo jiné i na sociálních sítích. „U nás v ulici Čechovská stojí jedno auto už od doby, co se tu natáčel seriál Rédl, takže necelé tři roky. Koukám na něj denně z okna,“ napsala třeba Alena Dlouhá. Další lokalitou je parkoviště v ulici Bratří Čapků, kde také stojí několik nepojízdných vozů. Lidé zmiňují i náměstí 17. listopadu nebo ulici Pod Haldou.

Starosta rozhořčené občany ujišťuje, že město chce problém autovraků v ulicích vyřešit. „Jakmile budeme mít místo, kam bude možné vraky odtáhnout, tak tak učiníme,“ řekl.